۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۱:۲۴:۵۸ اجتماعی

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از اراضی کشاورزی آستانه‌اشرفیه + تصاویر

وزیر جهاد کشاورزی از طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی در آستانه‌اشرفیه بازدید کرد


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز با حضور در آستانه‌اشرفیه از طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری روستای گوهردان بازدید کرد.

طرح تجهیز و نوسازی در 6 هزار و 700 هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان از دو هفته گذشته آغازشده است.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در این بازدید بابیان اینکه بهبود وضعیت اقتصادی کشاورزان، سهولت در کار، کاهش هزینه‌های تولید برنج، آب رسانی مطلوب به مزارع و دسترسی آسان‌تر به اراضی از اهداف اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی است، افزود: تجهیز و نوسازی اراضی زیر کشت برنج از اولویت ها و برنامه های مهم دولت است و در سال‌های اخیر دولت گام‌های مؤثری را برای اجرای این طرح برداشته است.

محمدباقر قاسم پور مدیر جهاد کشاورزی آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه فاز نخست اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در سطح هزار و 30 هکتار از اراضی شهرستان در روستاهای بیربنه پایین و بالا، خلشاء چهارده، دهکاء، گوهردان، گیلدا و لفوت پایین بااعتبار 6 میلیارد تومانی از 2 هفته قبل آغازشده است، افزود: ان شاا... پس از انجام عملیات عمرانی، اراضی برای آماده‌سازی فصل زراعی آینده (بهار 1397) به کشاورزان تحویل می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی شب گذشته در سالن نشست‌های استانداری با اعضای مجمع نمایندگان گیلان و تعدادی از مدیران استانی در خصوص موضوع ابریشم به گفتگو پرداخت.

بازدید از طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در روستای نوشر بخش رودبنه از توابع شهرستان لاهیجان، کارخانه ابریشم‌کشی بخش چمخاله شهرستان لنگرود، باغ صابون‌چی بخش کومله از توابع شهرستان لنگرود، کارخانه چای‌سازی هوشمند لیسرود لنگرود، شالی‌کوبی جنابی منطقه گل‌سفید لنگرود، پرورش ماهی قزل‌آلای شمال نعمت سرای رحیم‌آباد رودسر و گلخانه گل ایران در بخش چابکسر رودسر از دیگر برنامه‌های سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان گیلان است.

انتهای پیام/

پست های مرتبط