۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۰:۱۱:۴۹ اجتماعی

«احمدنژاد»ی که خانه پدرش را ساخت و شهید شد

شهید یزدان احمدنژاد؛ «احمدنژاد»ی که خانه پدرش را ساخت و شهید شد


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، شهید یزدان احمدنژاد در سی‌ام فروردین ۱۳۴۳ در روستای لاکوژده از توابع بندر کیاشهر چشم به جهان هستی گشود.

یزدان، دوران تحصیل را در بندر کیاشهر گذراند.
پیشه اصلی خانواده‌اش کشاورزی بود و یزدان نیز از همان کودکی به ‌واسطه کار و تلاش در مزرعه، خیلی زود با رنج و مشقت‌های زندگی آشنا شد و در نوجوانی با کوله ‌باری از تجربه همواره یار و غمخوار والدینش در سختی‌ها و مشکلات بود به ‌طوری‌ که پدر و مادر بسیار به او متکی بودند و بسیار هم او را دوست ‌داشتند.

یزدان نیز بسیار مهربان بود، از کودکی نماز می‌خواند و در فعالیت‌های مذهبی و مسجد شرکت می‌کرد.

سال ۱۳۵۷ با این ‌که نوجوانی ۱۴ ساله بود اما به‌ همراه دیگران کفن به تن، در تظاهرات ها شرکت می‌کرد.

هنگامی ‌که یزدان به سن سربازی رسید، پدر بزرگوارش به ‌دلیل علاقه وافر و دلبستگی زیادی که به وی داشت، تمایل چندانی به سربازی رفتن او نداشت و تلاش کرد که یزدان را از رفتن به خدمت باز دارد، اما بالاخره یزدان با اصرار زیاد نام‌نویسی کرد.

او به والدینش گفته بود: «اگر ما نرویم چه کسی امام را یاری کند؟ انقلاب را چه کسی حفظ کند؟ امام حسین (ع) را هم همین‌گونه تنها گذاشتند...»

یزدان بسیار به فکر خانواده‌اش بود و از آنجا که خانه‌ای که در آن ساکن بودند قدیمی بود، با همت خود در قطعه زمینی که داشتند، اقدام به بنای خانه‌ای جدید کرد و تا پیش از اعزام به خدمت، کارهای اصلی ساخت آن را انجام داد.

یزدان، دوره آموزشی‌اش را در مراغه آذربایجان شرقی گذراند و در نهایت، به خرم‌آباد اعزام شد.

سرانجام یزدان احمدنژاد در تاریخ هجدهم مهرماه سال ۱۳۶۶ در خرم ‌آباد لرستان بر اثر اصابت ترکش ناشی از بمباران بعثی‌ها به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
منبع:مشرق

انتهای پیام/

پست های مرتبط