۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۲۰:۰۷:۲۸ سیاسی

گفتگو با امام جمعه آستانه‌اشرفیه

در نشست امروز ائمه جمعه چه گذشت

نشست ائمه جمعه استان گیلان امروز در دو نوبت علنی و غیرعلنی در حسینیه آل محمد حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) آستانه‌اشرفیه برگزار شد.


پایگاه خبری کیآستان برای اطلاع از مباحث مطرح‌شده در نشست های امروز ائمه جمعه  و شنیده‌های پیرامون امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی به گفتگو پرداخت.

  • در ابتدای این گفتگو از امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خصوص اهداف برگزاری نشست امروز ائمه جمعه و آنچه در نشست امروز مطرح شد پرسیدم

+ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه دومین گردهمایی ائمه جمعه استان گیلان در سال 96، امروز با عنوان همایش نماز جمعه،فرصت‌ها و تهدیدها در آستانه‌اشرفیه برگزار شد، گفت: عمده مباحث مطرح‌شده در این نشست در چارچوب عنوان کلی همایش، مسائل آموزش‌وپرورش و زکات به مناسبت همایش سرا سری زکات و پیام مقام معظم رهبری بود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش به‌عنوان یک‌نهاد فرهنگی مهم و تأثیرگذار معمولاً دغدغه ائمه جمعه به‌عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان و عضو شورای آموزش‌وپرورش است، افزود: در خصوص راهکارهای نحوه ارتباط و تأثیرگذاری ائمه جمعه در ارتباط با قشر دانش آموزان به‌ویژه ارتباط با آن‌ها و اولیای آن‌ها بحث‌هایی در این نشست مطرح شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ساجدی بابیان اینکه مسائل دیگری نظیر فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی در این نشست بررسی شد، گفت: با توجه به حضور مقامات استانی، استاندار محترم و نماینده محترم ولی‌فقیه در استان در این همایش طبعاً بخشی از مسائل مربوط به اداره استان و  مشکلات بعضی از شهرستان‌ها بود که قرار شد ائمه جمعه در نشست‌هایی که با استاندار محترم دارند مشکلات حوزه مسئولیت خودشان را مطرح کنند.

وی با اشاره به اینکه در سخنان استاندار و در اظهارات ائمه جمعه خطاب به استاندار مسائل مربوط به ایجاد اشتغال، رفع مشکلات معیشتی، رفع موانع تولید و واحدهای صنعتی مطرح شد، افزود:استاندار با اشاره به سفرهای شهرستانی خود و نشست با مدیران و اقشار مختلف هر شهرستان برای رفع مشکلات منطقه، به کمیته‌های 48 یا 47 گانه ای هم اشاره کردند که برای مشورت و بحث کارشناسی در خصوص تدوین برنامه 5 ساله در سطح استان تأسیس کرده است.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه درمجموع هم مسائل داخلی مربوط به ائمه جمعه و به‌خصوص دغدغه‌های فرهنگی آن‌ها و هم بحث‌های مربوط به اداره استان و مدیران ارشد استان در نشست امروز مطرح شد، گفت: دادستان دادگاه ویژه روحانیت هم مهمان نشست امروز بودند و در ارتباط با مسائل حقوقی مربوط به ائمه جمعه، خطبه‌های نماز جمعه و مسائل مبتلابه روحانیت توصیه‌هایی را به حاضران داشتند که مجموعاً به نظر می‌آید با توجه به محدودیت فرصت برنامه‌های امروز نشست پرثمر و خوبی بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ساجدی با اشاره به اینکه از مسئولان محترم شهرستان که در برنامه‌ریزی و برگزاری این گردهمایی حمایت، همراهی و پشتیبانی خوبی داشتند، فرماندار، شهردار، شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه، رئیس شورای اسلامی شهر، هیئت‌امنای حرم به‌ویژه رئیس هیئت‌امنای حرم که هم به لحاظ در اختیار قرار دادن فضای مناسب و آماده کردن و فضاسازی شایسته برای این مراسم که مجموعاً بازتاب خوبی در سطح استان و ائمه جمعه استان داشت تقدیر و تشکر می‌کنم و امیدواریم منشأ خیروبرکت برای شهرستان و سراسر استان باشد.

  • با توجه به اینکه از حکم سه‌ساله شما برای منصب امام جمعه شهر آستانه‌اشرفیه کمتر از 1 سال باقی‌مانده است، شنیده‌ها حکایت از این دارند که علاقه‌مند هستید پس از پایان دوره 3 ساله شهرستان آستانه‌اشرفیه را ترک کنید، لطفاً بفرمایید این شنیده‌ها تا چه اندازه صحت دارد؟

+ (مکث) شاید برای این مطلب زود باشد، اما درهرصورت تا آخرین روزی که هستم سعی می‌کنم با همه ظرفیت وتوانم به مردم این شهرستان خدمت و انجام‌وظیفه کنم و به‌هرحال دینی که از ناحیه مردم و نظام اسلامی به گردن ماست ان شاا... ادا کنم

  • از پاسخ شما این‌طور برداشت می‌شود که شنیده‌ها در خصوص تمایل شما برای ترک شهرستان پس از دوره 3 ساله صحت دارد

+ (لبخند) دعا کنید هر جا هستیم و به هر میزان که می‌توانیم خدمت گذار باشیم

  • با آرزوی توفیق برای شما و ممنون برای وقتی‌که در اختیار پایگاه خبری کیآستان قراردادید.

انتهای پیام/

پست های مرتبط