۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۹:۳۵:۱۰ سیاسی

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گیلان:

ائمه جمعه حقوق دریافت نمی‌کنند / تریبون نماز جمعه برای طرح حب و بغض‌های سیاسی نیست

نشست ائمه جمعه گیلان صبح امروز با موضوع نماز جمعه، فرصت‌ها و تهدیدها در حسینیه آل محمد حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) آستانه‌اشرفیه برگزار شد.


حجت‌الاسلام علی اسلامی نژاد رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گیلان در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری کیآستان بابیان اینکه طبق معمول هر فصل ائمه جمعه سراسر استان با برگزاری همایشی گرد هم جمع می‌شویم تا در خصوص مسائل فرهنگی، اجتماعی، آسیب‌هایی که دامان گیر افراد می‌شود و فرصت‌هایی که در دسترس است و می‌توانیم به سهم خودمان تأثیرگذار و نقش داشته باشیم تبادل‌نظر می‌کنیم، گفت: ازآنجایی‌که ائمه جمعه زبان گویای مردم و حلقه واسط بین مردم و مسئولین هستند در این نشست‌ها که با حضور مسئولان استانی هم برگزار می‌شود معضلات و مشکلات اجتماعی را ائمه جمعه مطرح و منتقل می‌کنند و پیشنهاد‌هایی هم برای حل این معضلات و مشکلات به استاندار و مسئولین دیگری که دست‌اندرکار هستند ارائه می‌دهند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گیلان با اشاره به اینکه محل همایش‌های فصلی ائمه جمعه گیلان با توجه به داوطلب بودن امام‌جمعه هر شهر و بررسی وضعیت جوی، مسافت و مسائل دیگر در آن شهر برگزار می‌شود، افزود: برگزاری همایش‌های ائمه جمعه جایگاه والایی در سیاست‌گذاری‌های استانی دارد و همایش امروز هم به مناسبت شهادت آیت‌الله شهید دستغیب سومین شهید محراب در این مکان مقدس برگزار شد.

حجت‌الاسلام اسلامی نژاد بابیان اینکه هم‌اکنون در 35 نقطه مرکز استان‌، شهرها و بخش‌های استان گیلان نماز جمعه اقامه می‌شود، گفت: به همین تعداد امام‌جمعه دائمی در نقاط مختلف استان فعالیت دارند و در برخی از شهرها 1 تا 3 نفر هم به‌صورت امام‌جمعه موقت حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه ائمه جمعه، روحانی و منادی دستورات اسلام هستند و نمی‌توانند حزبی باشند یا برای طرح حب و بغض‌های حزبی از تریبون نماز جمعه استفاده کنند، افزود: تریبون نماز جمعه تریبون مقدسی است و باید از طریق آن مردمی که برای عبادت در مساجد حضور پیدا می‌کنند را از مسائل روز آگاه کرد و مسائلی که با عبادت منافات ندارد در این محافل مطرح شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گیلان بابیان اینکه ائمه جمعه حقوق‌بگیر دولت نیستند و برای این کار حقوقی دریافت نمی‌کنند، گفت: تنها از سوی مقام معظم رهبری مبلغ ناچیزی به‌عنوان شهریه برای ائمه جمعه در نظر گرفته می‌شود که ممکن است این مبلغ در بعضی از نقاط مقداری کمتر و در جای دیگر به‌تناسب محرومیت منطقه کمی بیشتر باشد.

در نشست امروز از ائمه جمعه سابق شهرهای تالش، چابکسر و خمام تقدیر شد و ائمه جمعه جدید شهرهای لاهیجان، لنگرود، اطاقور، چابکسر، خمام، رضوانشهر، تالش، رحیم‌آباد و تنگارود تالش معارفه شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، استاندار، نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی و امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه از سخنرانان نشست امروز بودند.

لازم به ذکر است بخشی از نشست امروز ائمه جمعه به‌صورت غیرعلنی و در غیاب اصحاب رسانه برگزار شد.

انتهای پیام/

پست های مرتبط