۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۴:۴۶:۱۸ اجتماعی

اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در 7 روستای شهرستان آستانه‌اشرفیه + تصاویر

طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در بیش از هزار هکتار از اراضی شهرستان آستانه‌اشرفیه در حال انجام است.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، محمدباقر قاسم پور مدیر جهاد کشاورزی آستانه‌اشرفیه گفت: باهدف اجرای طرح‌های زیربنایی بخش کشاورزی و با توجه به تأمین اعتبارات از محل طرح‌های ملی، اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شهرستان آستانه‌اشرفیه در حال انجام است.

مدیر جهاد کشاورزی آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه فاز نخست اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در سطح هزار و 30 هکتار از اراضی شهرستان در روستاهای بیربنه پایین و بالا، خلشاء چهارده، دهکاء، گوهردان، گیلدا و لفوت پایین بااعتبار 6 میلیارد تومانی از ابتدای آذرماه امسال آغازشده است، افزود: ان شاا... پس از انجام عملیات عمرانی، اراضی برای آماده‌سازی فصل زراعی آینده (بهار 1397) به کشاورزان تحویل می‌شود.

محمدباقر قاسم پور بابیان اینکه تهیه نقشه و مطالعات فنی برای حدود 2 هزار هکتار دیگر از اراضی شالیزاری شهرستان انجام‌شده است، گفت: پس از تأمین اعتبار لازم برای اجرای طرح‌های باقی‌مانده امسال، اقدام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بهبود وضعیت اقتصادی کشاورزان، سهولت در کار، کاهش هزینه‌های تولید برنج، آب‌رسانی مطلوب به مزارع و دسترسی آسان‌تر به اراضی از اهداف اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی است، افزود: تجهیز و نوسازی اراضی زیر کشت برنج از اولویت‌ها و برنامه‌های مهم دولت است و در سال‌های اخیر دولت گام‌های مؤثری را برای اجرای این طرح برداشته است.

انتهای پیام/

پست های مرتبط