۱۳۹۶/۹/۵ - ۱۶:۲۴:۲۶ اجتماعی

اهدای نخستین مجوز مالکیت املاک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در آستانه اشرفیه

4 تن از شهروندان آستانه ای مجوز مالکیتی املاک خود را به‌ صورت رایگان دریافت کردند.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه در آیین اهدای نخستین مجوزهای مالکیت املاک بنیاد مستضعفان در این شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل بنیاد مستضعفان گیلان و محمد حاتمی نماینده این بنیاد در شهرستان آستانه‌اشرفیه برای پیگیری‌های شبانه‌روزی به جهت حل مشکل مردم و بابیان اینکه قدردان زحمات مسئولان بنیاد مستضعفان هستیم که آسایش خاطر خانواده‌هایی که همیشه نگران آینده وضعیت املاک خود بودند را فراهم کرده‌اند، گفت: می‌دانم با چه تلاشی این راه را دنبال می‌کنید و امیدوارم برکت این موضوع شامل حال شما و خانواده‌هایتان شود.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه این مجوزها هدیه‌ای از طرف مقام معظم رهبری به متصرفان زمین‌های بنیادی است و امیدوارم متصرفان دیگری هم که تاکنون اقدام‌های لازم را انجام نداده‌اند از این شرایط ویژه نهایت بهره را ببرند، افزود: به دلیل اینکه مشخص نیست این طرح همیشه اجرایی شود یا ممکن است با تغییر مسئولان رأس این بنیاد، سیاست‌ها هم‌تغییر کند، پیشنهاد می‌کنم متصرفان املاک بنیاد مستضعفان در شهرستان از فرصت فراهم‌شده نهایت استفاده را ببرند.

حیدری بابیان اینکه امروز که این مجوزها تقدیم مردم عزیز شد همه ما که در این کار مشارکت داشته‌ایم احساس خوب و خوشایندی داریم، تصریح کرد: بر اساس آخرین نشست کارگروه بانک‌ها در فرمانداری شهرستان مقرر شد که اسناد روستایی هم برای قرار گرفتن به‌عنوان وثیقه وام موردقبول بانک‌ها قرار گیرد.

حمیدرضا نادمی مدیرکل بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گیلان هم در این نشست بابیان اینکه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به دنبال تعیین تکلیف املاک خود است و آمادگی این وجود دارد که مالکیت‌ها واگذار شود، گفت: یکی از دلایل عدم رشد و عدم توسعه‌یافتگی هر شهر نداشتن اسناد مالکیتی است و یکی از دلایلی که سرمایه‌گذاران رغبت نمی‌کنند در شهرستان آستانه‌اشرفیه هزینه کنند به دلیل عدم اطمینان از وضعیت املاک است.

مدیرکل بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه تا به امروز در این شهر حدود هزار خانوار اعلام کردند که فاقد سند مالکیتی هستند و برآوردهای ما این است که این میزان بالای دو هزار خانوار باشد، افزود: دارندگان اسناد مالکیتی از دو تضمین اقتصادی و قضایی بهره‌مند هستند.

نادمی بابیان اینکه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به واحدهای روستایی نظیر واحدهای گاوداری، پرورش مرغ، مرغابی، پرورش ماهیان گرم آبی و... که سند مالکیتی داشته باشند تا 200 میلیون تومان وام 8 درصد و به واحدهای پرورش ماهیان خاویاری تا سقف یک میلیارد تومان با مدت تنفس دوساله اعطا می‌کند، گفت: با توجه به دستور مقام معظم رهبری برای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی محرومان، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی یکی از پیش‌قدم‌های این جبهه است و به سمت کمک به محرومان حرکت می‌کند.

در پایان این نشست مجوز مالکیت 4 نفر از شهروندان که مجموع املاکشان 770 مترمربع و به ارزش مالکیتی 170 میلیون تومان بود به‌صورت رایگان به آن‌ها اهدا شد.

نمایندگانی از طرف مردم دهستان چهارده هم با حضور در این نشست و مطرح کردن پرسش از فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه و مدیرکل بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گیلان ابهام‌های ایجادشده را رفع کردند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط