۱۳۹۶/۹/۲ - ۲۱:۳۵:۰۴ سیاسی

گزارش سفر امروز استاندار به شهرستان آستانه‌اشرفیه + تصاویر

استاندار گیلان صبح امروز از طرح‌های عمرانی شهرستان آستانه‌اشرفیه بازدید کرد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، مصطفی سالاری استاندار گیلان در ابتدای سفر خود به آستانه‌اشرفیه ضمن حضور در گلزار شهدا و قرائت فاتحه و نثار گل بر مزار شهدا، از نزدیک در جریان جزئیات طرح پیشنهادی مسیر دسترسی حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) به گلزار شهدای آستانه‌اشرفیه قرار گرفت و سپس از آخرین وضعیت پل کیسم و سد لاستیکی دهنه سر سپیدرود بازدید کرد و در پایان هم کلنگ آغاز عملیات احداث پل بتنی جدید بر روی سد قوام روستای کتشصت آبادان را به زمین زد.

مصطفی سالاری استاندار گیلان در حاشیه آیین کلنگ زنی احداث پل بتنی که پیش از ظهر امروز در بقعه آقاسیدحسین روستای کتشصت آبادان برگزار شد بابیان اینکه هدف اصلی ما اولویت‌بندی طرح‌ها و رفع نیازمندی‌های استان بر اساس خواست و نظر مردم است، گفت: عادت ندارم در مراسم کلنگ زنی شرکت کنم و تنها چیزی که بهانه‌ی من برای شرکت در این مراسم است، حضور در بین مردم این منطقه و شنیدن حرف دلشان است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه قصد داریم با انجام سفرهای شهرستانی برای هر شهرستان یک شبانه‌روز کامل را در قالب نشست با شهرداران، دهیاران و اعضاء شورای اسلامی شهر و روستا، نشست با نمایندگان اصناف، بازدید از مناطق مختلف و حضور در بین مردم، برای پیشبرد اهداف توسعه محور استان گام‌های مؤثری برداریم، افزود: با همکاری و همراهی یکدیگر و استفاده صحیح از ظرفیت‌های شهرستانی می‌توانیم برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای گام‌های مؤثری برداریم.

سالاری بابیان اینکه درد ملموس جامعه اشتغال است و مردم مطالبات اقتصادی و اشتغال محور دارند، گفت: بخش عمده‌ی توجه ما به موضوع کشاورزی و بوم‌ گردی روستایی معطوف است و باید به‌گونه‌ای تصمیم بگیریم که با ایجاد درآمد پایدار برای مردم روستایی، تغییر ملموسی در زندگی آن‌ها ایجاد شود.

نماینده عالی دولت در گیلان بابیان اینکه پرداخت تسهیلات کم‌بهره و ایجاد زیرساخت‌های مناسب می‌تواند زمینه اجرای طرح‌های بوم گردی و احداث واحدهای گردشگری و اقامتی را در روستاهای گیلان فراهم کند تا وضعیت معیشتی روستاییان بهبود یابد، گفت: همه این اقدام‌ها باهدف جلب رضایت مردم که پیش‌زمینه جلب رضایت خداوند است، انجام می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه اجرای چنین طرح‌هایی باید متناسب با بافت، معماری و شرایط روستاهای استان باشد، افزود: توجه به بهره‌وری مناسب از زمین‌های کشاورزی، فرآوری محصولات و ایجاد صنایع مختلف در بخش کشاورزی در توسعه بخش کشاورزی و بهبود وضعیت معیشتی کشاورزان نقش مؤثری دارد.

پل بتنی روستای کتشصت آبادان توسط بنیاد مسکن گیلان با همکاری استانداری و آب منطقه‌ای گیلان و بااعتبار چهار میلیارد و 500 میلیون ریالی به طول 38 متر و ارتفاع سه متر در محل انحرافی مسیر آب رودخانه حشمت رود به سفیدرود در منطقه سد قوام احداث می‌شود.

انتهای پیام/

پست های مرتبط