۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۰۹:۵۸:۰۷ اجتماعی

سه خبر زیست محیطی از پارک ملی بوجاق کیاشهر

سرپرست پارک ملی بوجاق از کشتار ماهی ها به وسیله شوک الکتریکی، رها سازی حیوانات گرفتار در دام و جمع آوری کومه های شکار و صیادی غیرمجاز در پارک ملی بوجاق کیاشهر خبر داد.


  1. کشتار ماهیان پارک ملی بوجاق با شوک الکتریکی

به گزارش پایگاه خبری کیآستان، رحمان پورحسین سرپرست پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر با بیان اینکه چهار متخلف که با استفاده از موتور برق اقدام به صید ماهی می‌کردند، بازداشت شدند، گفت: از این متخلفان به غیر از موتور برق و ادوات مربوط به صید غیر مجاز، دو دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه خودرو وانت نیسان هم توقیف شد.

پورحسین ضمن تشکر از فرماندهی یگان مرزبانی بندرکیاشهر که در این ماموریت، مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی را یاری کردند، افزود: متخلفان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شده‌اند.

  1. کومه های شکار و صیادی غیرمجاز پارک ملی بوجاق کیاشهر تخریب شد.

رحمان پورحسین سرپرست پارک ملی بوجاق کیاشهر با اشاره به اینکه ماموران  یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی بوجاق با همکاری فرماندهی یگان مرزبانی بندر کیاشهر، یگان حفاظت آبزیان شیلات و کلانتری کیاشهر اقدام به تخریب و جمع آوری کومه های شکار و صیادی غیر مجاز  در سطح پارک ملی بوجاق کردند، افزود: در این عملیات بیش از 20 باب کومه تخریب شد و 163 رشته تور زیر آبی ، 50 رشته تور ماهیان غضروفی و خاویاری ، 8 حلقه تیوپ صیادی و 6 دستگاه چنگک تور کشف و ضبط شد.

  1. چهار حیوان گرفتار در دام شکارچیان متخلف در پارک ملی بوجاق کیاشهر رها سازی شدند.

رحمان پورحسین سرپرست پارک ملی بوجاق کیاشهر بابیان اینکه با پایان فصل کشاورزی ،متاسفانه عده ای از شکارچیان سودجو اقدام به ساخت تله هایی نایلونی در ارتفاع کم و نزدیک زمین در شالیزارها می کنند  که حیوانات مختلف کوچک جثه در عبور از آن مسیر به دام افتاده و اغلب تلف می شوند، گفت: نیروهای حوزه پارک ملی بوجاق هر روز به صورت منظم اقدام به پایش مناطق تحت حفاظت خود می کنند.

سرپرست پارک ملی بوجاق کیاشهر با اشاره به اینکه یک بهله سنقر، یک قطعه چکاوک و 2 عدد لاکپشت گرفتار در دام ها، رهاسازی شدند، افزود:در 2 روز گذشته مواردی از این نوع دام گذاری شناسایی و جمع آوری شد و خوشبختانه حیواناتی که به دام افتاده بودند پس از اطمینان از سلامتی آنان آزاد سازی شدند.

پورحسین از علاقمندان به محیط زیست و حیات وحش خواست در صورت مشاهده هر گونه اقدام غیر متعارف و غیر قانونی مربوط به شکار و صید، مراتب را به نزدیکترین پاسگاه محیط زیست یا نیروی انتظامی اطلاع دهند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط