۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۱۸:۵۵:۱۵ اجتماعی

برگزاری نهمین نشست کارگروه تشخیص استضعاف متصرفین اراضی بنیاد مستضعفان + تصاویر

نهمین نشست کارگروه تشخیص استضعاف متصرفین اراضی بنیاد مستضعفان برای بررسی وضعیت معیشتی متقاضیان دریافت مالکیت املاک و زمین‌های این بنیاد برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، در این نشست که به ریاست رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه و با حضور عبدالرضا سلیمانی شهردار، رضا تیغ نورد رئیس شورای شهر آستانه‌اشرفیه و محمد حاتمی مسئول کارگروه بنیاد مستضعفان برگزار شد با متقاضیان دریافت مالکیت به‌صورت حضوری مصاحبه و وضعیت معشتی آنان بررسی شد.

در پایان این نشست این کارگروه وضعیت معشتی بیش از 90 درصد را به‌عنوان مستضعف تشخیص داد و مابقی هم با قرار گرفتن در سطح معیشتی متوسط از بندهای تخفیفی برخوردار شدند.

محمد حاتمی مسئول کارگروه بنیاد مستضعفان بابیان اینکه در 8 نشست گذشته هم این کمیته با بررسی پرونده‌ها وضعیت معیشتی بیش از 75 درصد درخواست‌کنندگان را به‌عنوان مستضعف تشخیص داد، گفت: متصرفان زمین‌های بنیادی از این فرصت استثنایی برای دریافت مجوز مالکیت خود استفاده کنند.

مسئول کارگروه بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه ان شاا... مجوز مالکیت املاک افرادی که درخواست‌های خود را ثبت کرده‌اند و در این مصاحبه حضور داشتند از دهه فجر امسال به آنان اهدا می‌شود، افزود: متصرفان زمین‌های بنیادی شهرستان از این فرصت ویژه نهایت بهره را ببرند و تا قبل از پایان این دوره با مراجعه به دفتر بنیاد مستضعفان گیلان واقع در ساختمان شهرداری آستانه‌اشرفیه برای دریافت مجوز مالکیت تشکیل پرونده دهند.

بند شبه "ج" در واگذاری مالکیت زمین های بنیاد مستضعفان به متصرفان تحت پوشش نهاد های حمایتی و خانواده های کم بضاعت که  استضعاف معیشتی آنها تایید شود این امکان را می دهد تا مالکیت زمین های شهری زیر 250 متر و زمین های روستایی زیر 400 متر خود را بدون پرداخت وجه دریافت کنند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط