۱۳۹۶/۸/۱۹ - ۱۷:۱۷:۴۰ سیاسی

امام جمعه آستانه اشرفیه:

اجتماع اربعین می تواند یک الگوی صلح طلبانه فاخر در برابر جنایات گروه های منحرف باشد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی، امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه، در خطبه‌های امروز نماز جمعه با اشاره به سالروز رحلت پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، گفت: سجایای اخلاقی و سیره پیامبر (ص) و امام حسن مجتبی (ع)، الگو و اسوه مهربانی و رحمت و بیانگر شکوه، عظمت و تجسم اخلاق الهی است.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه پیامبر موصوف به رحمت است و حتی جنگ‌های وی هم از روی رحمت بود، گفت: امام حسن مجتبی (ع) هم آن‌قدر سخاوتمند و بخشنده بود که به کریم اهل‌بیت ملقب گردید.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به اجتماع عزاداران اربعین حسینی، گفت: خداوند را شاکریم که این همایش در امنیت کامل برگزار شد و مانور معنوی عاشقانه‌ای برای پیروان اهل‌بیت (ع) بود.

وی با اشاره به اینکه این اجتماع، نمادی است که همه جریان‌های متحجر و منحرف مقابل را رسوا می‌کند، افزود: شیعه در مقابل جنایات گروه‌های منحرف بی‌تفاوت نیست و این اجتماع می‌تواند یک الگو و شیوه صلح طلبانه فاخر در برابر همه پستی و پلیدی آن‌ها باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ساجدی در ادامه به تحرکات اخیر عربستان اشاره کرد و آن را دارای تبعات و آثار بین‌المللی دانست و گفت: کاری که با نخست‌وزیر لبنان کردند عجیب و بی‌سابقه است.

ساجدی ادامه داد: جنگ قدرت داخلی عربستان برای جبران ناکامی‌هایشان در سایر کشورهاست.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به هفته کتاب و کتاب‌خوانی هم پرداخت و تصریح کرد: درزمینهٔ کتاب‌خوانی وضع مطلوبی نداریم و سرانه مطالعه در کشور ما با مکتبی که تأکید فراوانی به مطالعه دارد، سازگار نیست.

خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه میزان آگاهی در جامعه، ضریب نخبگی مردم و فرهنگ آنان را افزایش می‌دهد و مانع بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود، گفت: باید فرزندان را با کتاب‌خوانی آشنا کرد و با ایجاد فضای رقابت در این زمینه، آن‌ها را به سمت کتاب‌خوانی سوق داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ساجدی با اشاره به سالروز بزرگداشت علامه طباطبایی، گفت: علامه طباطبایی شخصیت علمی و معنوی ممتاز میان علمای شیعه است و اندیشه‌ها و آثار ایشان به‌عنوان یک منبع معتبر توصیه می‌شود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به هفته وقف هم اشاره کرد و گفت: وقف یک سنت اصیل با اثر ماندگار است که باید متناسب با نیازهای مهم و اولویت‌دار جامعه، انجام شود.

انتهای پیام/

پست های مرتبط