۱۳۹۶/۸/۱۹ - ۰۸:۴۸:۵۷ اجتماعی

پیام تقدیر شهردار آستانه اشرفیه از مسئولان و عزاداران حسینی

دکتر عبدالرضا سلیمانی در این پیام با اشاره به اینکه در فرهنگ ایرانیان عشق به ائمه اطهار و به خصوص امام حسین (ع) فراگیر و عمومی است، گفت: نهضت عاشورا موضوعی نیست که در قاب تاریخ متوقف مانده باشد. عاشورا و کربلا به عنوان یک فرهنگ همیشه در زندگی ایرانیان جاری و ساری و منشأ بسیاری از حرکت‌های آزادی‌خواهانه و جنبش‌ها در طول ۱۴۰۰ سال پیش بوده است .


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، در بخشی از این پیام آمده است:
اکنون که با توفیق الهی، ایام  سوگواری و اقامه عزای حضرت سیدالشهدا امام حسین (ع) و از جمله دهه اول ماه محرم، روزهای تاسوعا و عاشورا و اربعین حسینی به پایان رسیده است بر خود واجب می دانم به عنوان خدمتگزار شهروندان آستانه اشرفیه از همه مسئولان به ویژه امام جمعه دانشمند و فاضل شهرستان،  فرماندار محترم، نماینده گرانقدر و فرهیخته، اعضای محترم شورای شهر، هیات های عزاداری، اصحاب رسانه و همه دست اندرکاران علی الخصوص مردم شریف و ولایت مدار آستانه اشرفیه برای برنامه ریزی و برگزاری باشکوه این مراسم به ویژه در روز اربعین حسینی ، کمال تقدیر و تشکر را ابراز دارم.  
در این میان، مدیریت مؤثر و مراقبت واهتمام پیوسته بخش های مختلف عضو در شورای تأمین شهرستان، فرماندهان و پرسنل انتظامی و امنیتی که برای اقامه عزای سبط نبی مکرم اسلام در امنیت و آرامش کامل، تلاش  کردند، شایسته سپاسگزاری و تقدیر مضاعف می باشند.
همچنین لازم است ضمن شکرگزاری  به درگاه خداوند منان به جهت توفیق شرکت در عزاداری سرور و سالار شهیدان،  از همه دستگاه های اجرایی به خصوص همکاران خدوم و پرسنل شریف و زحمت کش شهرداری در واحد خدمات شهری به جهت تلاش شبانه روزی برای نظافت شهر و خدمت رسانی به عزادارن حسینی تقدیر شود.
بی شک ریشه اصلی این توفیق بزرگ در الهی بودن این حرکت و اهتمام ویژه اهل بیت به آن است، اما مشارکت شهروندان با سلایق و علائق در جوار بارگاه ملکوتی حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف ابن موسی کاظم که محور محبت و وحدت و برکت شهرستان آستانه اشرفیه  می باشد می تواند به عنوان الگویی برای دیگر صحنه ها و عرصه های ملی و مذهبی مورد تأسی و تبعیت قرار گیرد.

عبدالرضا سلیمانی
شهردار آستانه اشرفیه

انتهای پیام/

پست های مرتبط