۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۲۳:۳۷:۱۸ اجتماعی

اولین اجلاس نماز باشکوه هرچه‌تمام‌تر در شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان در اولین اجلاس نماز شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه منویات مقام معظم رهبری مبنای فعالیت ستاد اقامه نماز است، گفت: بیش از 2 هزار عنوان کتاب برای رده‌های سنی مختلف توسط این ستاد در بحث نماز تألیف شده است.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، حجت‌الاسلام سید ابوطالب حجازی رئیس ستاد اقامه نماز گیلان صبح امروز در اولین اجلاس نماز شهرستان آستانه‌اشرفیه که در سالن شهید خوش‌سیرت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد بابیان اینکه در 2 هزار مدرسه استان گیلان نماز به‌صورت جماعت اقامه می‌شود، گفت: بیش از 2 هزار عنوان کتاب برای رده‌های سنی مختلف توسط ستاد در بحث نماز تألیف شده است.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان با اشاره به اینکه ساخت مسجد در مسیرهای بین‌راهی، برگزاری جشن تکلیف در مدارس و ایجاد مرکز تخصصی نماز، برگزاری نماز ظهر عاشورا از فعالیت‌های ستاد اقامه نماز در بخش فرهنگی است، افزود: در بخش نظارتی هم منویات مقام معظم رهبری مبنای فعالیت ستاد اقامه نماز است و کارهای نظارتی در مورد برگزاری نماز در سطح اداره‌های استان به‌صورت شورایی انجام می‌شود.

رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه هم در این مراسم بابیان اینکه نماز از واجبات دین ما است و به‌عنوان رکن دوم دین از آن یادشده است و وسیله ارتباط بین مخلوق و خالق است، گفت: نماز بازدارنده از گناهان است و مایه آرامش دل‌ها می‌شود و عامل سازنده‌ای است که مقاومت و ایستادگی انسان‌ها را در برابر همه شرها و استمرار و استقرار همه خیرها را به دنبال دارد.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه نماز انسان را بزرگ و بی‌نیاز می‌کند و روح انسان را جلی می‌بخشد و به عروج می‌برد، افزود: انسان در نماز به جایگاهی می‌رسد که نیروهای قدرتمند روی زمین را نمی‌بیند و هدفمند یک هدف والا که خداوند است را می‌بیند و پرستش می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی امام‌جمعه شهرستان آستانه‌اشرفیه هم در این مراسم بابیان اینکه خدای متعال ما را برای امتحان و آزمایش به این دنیا آورده است، گفت: مورد امتحان در مواردی مثل قحطی، گرسنگی، فقر، از دست دادن عزیزان، ناامنی، بیماری و از این قبیل اموری که در ارتباط با ظاهر زندگی ماست که یک امتحان فراتر از آن تعبیر فتنه است که ما و شما در این آزمون هم سنجیده می‌شویم.

امام‌جمعه شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه خداوند دارویی هم قرار داده برای اینکه ما بتوانیم با این معضل‌ها و مشکلات مبارزه کنیم و آن‌ها را درمان کنیم، افزود: نماز به‌تنهایی می‌تواند بسیاری از مسائلی که انسان با آن مواجه هست را درمان کند و می‌تواند به انسان نشاط، شادابی، سلامتی بدهد و انسانی که اهل نماز است حق خدا، امام زمان، مردم را ادا می‌کند و تلاش می‌کند تا در مال و زندگی او حق‌الناس نباشد.

حجت‌الاسلام کریم عاشوری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستانه‌اشرفیه هم در این مراسم بابیان اینکه نماز عروج انسان است و خداوند برای همه انسان‌ها همین راه را قرار داده است، گفت: همچنان بعد از 40 سال از انقلاب باید برای اهمیت اقامه نماز هرلحظه تذکر بدهیم و این‌طور نیست که بگوییم وظیفه ما در قبال نماز تمام‌شده است و انسان اگر می‌خواهد به خداوند بگوید که در درگاه اوست باید نماز بخواند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه در 12 مسجد شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر نماز ظهر و مغرب و عشاء، نماز صبح هم به‌صورت جماعت اقامه می‌شود، افزود: در حدود 60 درصد از مساجد این شهرستان فقط یک‌وقت غروب نماز به‌صورت جماعت برپا می‌شود که ان شاا... بتوانیم با کمک روحانیون علاوه بر مراسم‌های مذهبی اقامه نمازها را هم در همه اوقات شرعی به‌صورت جماعت اقامه کنیم.

گفتنی است که اولین اجلاس نماز شهرستان آستانه‌اشرفیه به همت دفتر امام‌جمعه و ستاد اقامه نماز، فرمانداری و بخشداری‌های این شهرستان با حضور جمعی از مسئولان و شهروندان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر باشکوه هرچه‌تمام‌تر برگزار شد.

انتهای پیام/

پست های مرتبط