۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۶:۱۷:۴۹ اجتماعی

2 زمین ورزشی در روستاهای محروم شهرستان آستانه‌اشرفیه احداث می‌شود

رئیس بنیاد مستضعفان کشور در مراسم اهدای 700 فقره اسناد املاک علوی ضمن اشاره به طرح‌های پرداخت وام اشتغال‌زایی و احداث زمین ورزشی در مناطق محروم توسط این بنیاد، گفت: از سال 93 تاکنون 73 هزار فقره اسناد املاک علوی به ارزش هزار و 400 میلیارد تومان به مردم کل کشور اهداشده است.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور در مراسم اهدای 700 فقره اسناد املاک علوی به‌صورت رایگان به مردم محروم شرق گیلان که پیش از ظهر امروز در گلزار شهدای آستانه‌اشرفیه برگزار شد، گفت: از سال 93 تاکنون 73 هزار فقره اسناد املاک علوی به متراژ بیش از 2 هزار 200 هکتار زمین مسکونی و کشاورزی به ارزش هزار و 400 میلیارد تومان به مردم کل کشور اهداشده است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با اشاره به اینکه که 98 و نیم درصد واگذاری این اسناد به‌صورت کاملاً رایگان و بلاعوض به مردم واگذارشده است، افزود: این کار محاسن فراوانی دارد، مردم از اینکه می‌توانند در کارهای قضایی و اقتصادی خود از این اسناد استفاده کنند خرسند و خشنود می‌شوند.

سعیدی کیا بابیان اینکه متعهد هستیم تا هرساله 20 هزار فقره اسناد املاک علوی را به مردم محروم کشور اهدا کنیم، گفت: از همه‌کسانی که مشمول این طرح هستند خواهش می‌کنم با مراجعه به شعب بنیاد مستضعفان در شهرستان‌ها یا اداره‌های کل استان‌ها و تشکیل پرونده ما را در اهدای هر چه سریع‌تر این اسناد مالکیتی یاری کنند.

وی با اشاره به اینکه از سال 95 تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور اشتغال جوانان میان استانداری‌ها، بانک سینا و بنیاد علوی منعقدشده است و برای هر استان 25 میلیارد تومان وام یارانه دار پیش‌بینی شد، افزود: افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری، ایجاد اشتغال و کار اقتصادی در روستاها داشته باشد می‌توانند طرح‌های سرمایه‌گذاری خود را به استانداری ارائه کنند و پس از بررسی توجیه اقتصادی طرح‌ها و ارائه تضمین بازپرداخت وام از طرف متقاضیان، وام به آن‌ها تقدیم می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با اشاره به اینکه در 2 سال و نیم گذشته پرداخت وام به 2 هزار و 700 طرح بااعتبار هزار و 400 میلیارد تومان مصوب شده است که از این تعداد 2 هزار و 400 متقاضی با ارائه تضمین‌های موردنیاز وام خود را به ارزش هزار و 100 میلیارد تومان دریافت کرده‌اند، افزود: در این مدت هزار و 400 مورد از این طرح‌ها با اشتغال بیش از 11 هزار نفر به بهره‌برداری رسیده است که امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح‌ها، کارآفرینان روستایی رشد کنند و باعث خیروبرکت برای کشور شوند.

سعیدی کیا در پایان بابیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت ورزش و بنیاد علوی به‌منظور احداث 250 زمین ورزشی به‌صورت مشارکتی ظرف مدت 2 سال در روستاهای پرجمعیت نقاط محروم انجام‌شده است، گفت: تاکنون 50 زمین ورزشی در نقاط محروم کشور به بهره‌برداری رسیده است و در آینده نزدیک احداث 7 زمین ورزشی در استان گیلان که 2 مورد آن متعلق به شهرستان آستانه‌اشرفیه است در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور در سفر نیم روزه به شهرستان آستانه‌اشرفیه به همراه سید محمد احمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری گیلان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی ضمن ادای احترام و زیارت حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) به دیدار خانواده شهید خلیلی رفت و سپس در مراسم اهدای اسناد املاک علوی به مردم در گلزار شهدا آستانه‌اشرفیه شرکت کرد.

در مراسم امروز اسناد مالکیتی حسین اسمعیلی بارکوسرایی، حسین نوروزی جوپیشی پور، سیف اله دلدار کتشصت آبادان، رمضانعلی پنجه خوش خواه، حسن آتش بهار، داود بخشوده، بشیر قنبری تیلکانی، تقی رضایی مقدم آستانه، حسین خورسند کماچالی، علی آهیخته، رضا رضایی مقدم، محمد حسین نژاد کماچالی، ابوطالب خلیلی لشکامی، حبیب لطفی چهارده و پریوش منعمی بیربنه به‌صورت رایگان و به نمایندگی از 700 نفر به آنان اهدا شد.

بنیاد مستضعفان کشور در این مرحله، 700 فقره اسناد املاک علوی را به‌صورت رایگان به مردم محروم شرق گیلان اهدا کرده است که از این تعداد 183 سند به ارزش 14 میلیارد تومان متعلق به مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه است.

انتهای پیام/

پست های مرتبط