۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۱۹:۱۱:۰۹ اجتماعی

توسط یکی از دوستداران حیات وحش؛

یک قطعه بوتیمار سرگردان به پارک ملی بوجاق تحویل داده شد

سرپرست پارک ملی بوجاق کیاشهر گفت: یک قطعه «بوتیمار» سرگردان در زیباکنار توسط یکی از دوستداران حیات وحش این منطقه به پارک ملی بوجاق این شهر تحویل داده شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، رحمان حسین پور سرپرست پارک ملی بوجاق کیاشهر گفت: یکی از دوستداران حیات وحش و محیط زیست در تماسی به یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی بوجاق اطلاع داد پرنده ای در بافت مسکونی سرگردان شده و قادر به پرواز نیست.

وی افزود: بر همین اساس ماموران یگان با مراجعه به محل گزارش ضمن تحویل گرفتن پرنده بوتیمار، پس از تیمار و اطمینان از سلامت پرنده، آن را در پارک ملی بوجاق رها سازی کردند.

سرپرست پارک ملی بوجاق کیاشهر در ادامه از کلیه علاقمندان به حیات و حش و محیط زیست در خواست کرد در صورت مشاهده هر گونه حیوان وحشی آسیب دیده در سریع ترین زمان ممکن به پاسگاه های محیط زیست اطلاع دهند.

رحمان حسین پور افزود: درباره وحوش بزرگ مثل شغال، گراز و سایر موارد ضمن در نظر گرفتن نکات ایمنی از هرگونه تحریک حیوان یا نزدیک شدن به آن جدا بپرهیزند چرا که حیوانات وحشی در هنگام استرس یا مصدومیت بسیار خطرناک هستند و رفتارشان قابل پیش بینی نیست و امکان آسیب رساندن به انسان در این شرایط زیاد است.

بوتیمار از پرندگان کنار آبزی و تالابی محسوب می شود که اغلب با کمین کردن در کنار مناطق تالابی از ماهی، قورباغه، مار و سایر آبزیان کوچک تغذیه می کند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط