۱۳۹۷/۱۰/۶ - ۱۴:۴۴:۴۲ اجتماعی

جمع‌آوری آسفالت نامرغوب و روکش مجدد آسفالت خیابان استقلال در دستور کار قرار گیرد

نامه رئیس شورای اسلامی شهر به شهردار آستانه‌اشرفیه: شهرداری تاکنون پروژه آسفالت خیابان استقلال را تحویل نگرفته است و هیچ‌گونه وجهی به پیمانکار پرداخت نکرده است اما بازتاب اجتماعی منفی برای شهرداری به همراه داشته است.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، پس از سال‌ها انتظار اجرای عملیات روکش آسفالت خیابان استقلال شهر آستانه‌اشرفیه شهریورماه امسال بااعتبار 360 میلیون تومان از محل منابع داخلی، توسط شرکت برج‌سازان کوچان به تصویب شورای اسلامی شهر رسید و این طرح توسط این شرکت اجرا شد.

اما پس از گذشت چند هفته از اجرای روکش آسفالت در خیابان استقلال و بارش چندروزه باران، آسفالت در برخی از نقاط این خیابان وضعیتی به‌مراتب بدتر از پیش از اجرای طرح را به خود دید و صدای اعتراض اهالی این خیابان بلند شد.

محمد دانش شکیب شهردار جدید آستانه‌اشرفیه هم در روزهای ابتدایی تصدی این پست در نشست علنی شورای اسلامی شهر و در حضور جمعی از شهروندان با اشاره به اینکه در بحث آسفالت که در این مدت حرف‌وحدیث‌های بسیاری در مورد آن وجود داشت به‌نوبه خود از همه شهروندان بابت روکش نامرغوب آسفالت خیابان استقلال عذرخواهی می‌کنم، گفت: هرچند انجام روکش آسفالت خیابان استقلال در زمان تصدی بنده نبود اما موظف هستم و این قول را به شهروندان می‌دهم که تا اصلاح آسفالت این خیابان کار را پیگیری کنم.

پیمانکار طرح پس از مواجهه با تصمیم شهردار و وضعیت نامطلوب روکش آسفالت اجراشده، نقاط معیوب روکش آُسفالت این خیابان را برداشت کرد و مجدداً اقدام به اصلاح آسفالت این خیابان کرد.

حالا اما پس از گذشت چند ماه از اجرای این طرح، وضعیت آسفالت خیابان استقلال حال‌وروز خوشی ندارد و همچنان شهروندان از وضعیت نامطلوب آسفالت در این خیابان و عملکرد نظارتی اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه بر اجرای صحیح این طرح ناراضی هستند.

در همین رابطه، پیش از ظهر امروز تصویر و متن نامه رئیس شورای اسلامی شهر به شهردار آستانه‌اشرفیه در اختیار پایگاه خبری کیآستان قرارگرفته است، متن کامل این نامه به شرح ذیل است؛

شهردار محترم آستانه‌اشرفیه

با سلام

احتراماً به استناد منحنی دانه‌بندی و نتایج آزمایشات آسفالت خیابان استقلال و گزارش مورخ 29/6/97 مهندسین مشاور پی آزما بتن کوهستان، دانه‌بندی مخلوط آسفالت، درصد قیر، درصد کوبیدگی، شکستگی دو جبهه، ضریب نرمال مصالح، استحکام و... خارج از حد مجاز و استاندارد می‌باشد لذا با عنایت به اینکه تاکنون شهرداری پروژه آسفالت خیابان استقلال را تحویل موقت ننموده و هیچ‌گونه وجهی به پیمانکار پرداخت نکرده است ولی بازتاب اجتماعی منفی برای شهرداری به همراه داشته است لذا خواهشمند است دستور فرمانید در اسرع وقت نسبت به برگزاری جلسه مشترک با پیمانکار پروژه و واحد عمران شهرداری تصمیم نهایی در جهت جمع‌آوری آسفالت نامرغوب یا روکش مجدد آسفالت اخذ و در صورت عدم همکاری پیمانکار با رعایت قانون ضمن فسخ قرارداد نسبت به انتخاب پیمانکار واجد شرایط بر اساس مصوبه شورا اقدام گردد.

ابراهیم نجفی

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه

باید منتظر بمانیم و ببینیم با این تصمیم رئیس شورا و اقدام‌های آینده شهرداری، سرانجام سریال روکش آسفالت خیابان استقلال آستانه‌اشرفیه چه می‌شود.

این داستان ادامه دارد...

انتهای پیام/

پست های مرتبط