۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۲:۳۷:۲۲ اجتماعی

بررسی وضعیت خدمات درمانی در شهرستان آستانه‌اشرفیه با حضور معاونان وزارت بهداشت

محمدحسین قربانی: بیمارستان 37 تختخوابی در بندر کیاشهر و ساختمان درمانگاه شماره 1 آستانه‌اشرفیه احداث می‌شود.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز به همراه جمعی از مسئولان استانی در سفری چندساعته به شهرستان آستانه‌اشرفیه از مرکز بهداشت شماره یک‌ این شهرستان و مرکز بهداشت روستای فوشازده آستانه‌اشرفیه بازدید کرد و فردا (پنج‌شنبه) هم قاسم بابایی معاون درمان وزیر بهداشت به این شهرستان سفر می‌کند.

رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این بازدید ضمن بررسی زیرساخت‌های درمانی شهرستان، در جریان روند خدمات‌رسانی بهداشتی به مردم و اجرای طرح ارتقای سلامت خانواده قرار گرفت و از کیفیت خدمات ارائه‌شده در این مراکز و تلاش‌های کارکنان ابراز رضایت کرد.

محمدحسین قربانی نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری کیآستان، بابیان اینکه معاون وزیر بهداشت در سفر خود به استان گیلان از 3 شهر استان گیلان بازدید کرده‌اند، گفت: الحمدالله با گزارش کارشناسان مجموعه وزارت بهداشت، آستانه‌اشرفیه ازنظر عملکرد سیستم نظام ارجاع و پزشک خانواده در وضعیت بسیار مطلوب و رضایت بخشی قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر با اشاره به اینکه در این سفر از معاون وزیر بهداشت مجوز تجهیز همه مراکز بهداشتی روستایی و خانه‌های بهداشت شهرستان را اخذ کردیم، گفت: همچنین در این سفر مجوز تأمین اعتبار موردنیاز برای احداث درمانگاه شماره یک شهرستان آستانه‌اشرفیه را هم دریافت کردیم.

قربانی بابیان اینکه امیدواریم تا چند روز آینده اختلاف‌نظرهای بین دانشگاه علوم پزشکی گیلان و اوقاف برطرف شود و بتوانیم تا 10 روز آینده کلنگ آغاز احداث ساختمان مرکز بهداشتی درمانی شماره 1 را به زمین بزنیم، گفت: این ساختمان با توجه به تیپ‌های وزارت بهداشت 500 تا 600 مترمربع زیربنا دارد و برای احداث آن 2 تا 2 و نیم میلیارد تومان اعتبار موردنیاز بود که خوشبختانه منابع مالی احداث آن در این سفر تأمین شد.

وی با اشاره به اینکه روز 5 شنبه (فردا) هم قاسم بابایی معاون درمان وزیر بهداشت به همراه جمعی از مسئولان وزارت بهداشت و درمان به شهرستان آستانه‌اشرفیه سفر می‌کنند، گفت: در این بازدید بهبود وضعیت خدمات‌رسانی بیمارستان کوثر، احداث بیمارستان در حوزه بندر کیاشهر و تأمین 5 دستگاه دیالیز برای شهرستان آستانه‌اشرفیه در دستور کار قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر بابیان اینکه با توجه به دستور صریح وزیر بهداشت در ماه گذشته برای احداث بیمارستان محلی در بندر کیاشهر، فاصله زیاد با نزدیک‌ترین بیمارستان درمانی، استقرار یک پادگان نظامی با حضور حدود 15 هزار نفر و محیا بودن زمین و بستر لازم برای احداث بیمارستان در حوزه بندر کیاشهر، در این سفر مجوز احداث بیمارستان 37 تختخوابی را دریافت می‌کنیم، افزود: همچنین در این بازدید از رئیس مجمع خیرین سلامت تأمین 5 دستگاه دیالیز بااعتباری حدود 450 تا 500 میلیون تومان درخواست می‌کنیم تا ان شاا... در این زمینه هم به بیماران خدمات بهتری ارائه شود.

انتهای پیام/

پست های مرتبط