۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۲۱:۱۹:۴۰ سیاسی

کمیسیون ماده 100 در 2 راهی تربیعی یا نجفی

نشست علنی شب گذشته اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه با طرح مسائل کمیسیون‌ها شب چالش‌برانگیزی را برای رئیس شورا رقم زد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، نشست علنی شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه شب گذشته با حضور هر 5 عضو شورا و جمعی از کارکنان شهرداری و شهروندان برگزار شد.

بر اساس دستور کار این هفته شورا قرار بود در این نشست نامه شهرداری آستانه‌اشرفیه در خصوص تشکیل و عضویت 2 عضو شورا در هیئت عالی سرمایه‌گذاری و عضویت 1 عضو شورا در کمیسیون کارشناسی سرمایه‌گذاری (بدون حق رأی و به‌عنوان ناظر) بررسی شود که با اظهارات قابل‌توجه 2 عضو شورا دراین‌باره همراه شد.

نرجس محمد دوست و اسماعیل تیغ نورد در این نشست با ارائه توضیحات و مستنداتی مدعی شدند که شیوه‌نامه عضویت در این کمیسیون‌ها که پیش‌ازاین به تائید اعضای شورا رسیده بود با تغییراتی از سوی رئیس شورا به فرمانداری ارسال‌شده است و بر همین اساس اعضاء با ابراز ناراحتی از این اتفاق، این طرح را از اساس باطل دانستند.

در ادامه نرجس محمد دوست با اشاره به اینکه اولویت شورا برای خرید خانه‌های ابتدای مسیر طرح خیابان 35 متری بود، اما برخی از املاک به‌صورت گزینشی و بدون اطلاع شورا خریداری‌شده است، گفت: عملکرد شرکت توسعه حرم هیچ شفافیتی ندارد و رئیس شورای اسلامی شهر به‌عنوان نماینده شورا و شهرداری در این شرکت هیچ گزارشی از نحوه عملکرد آن ارائه نکرده است.

اسماعیل (رضا) تیغ نورد هم با اشاره به اینکه 48 درصد سهام این شرکت متعلق به شهرداری است اما مشخص نیست نظارت شهرداری در این شرکت چگونه است، افزود: مشخص نیست نماینده شورا در این شرکت چگونه انتخاب می‌شود و شورا و دفتر حقوقی شهرداری چه نقشی در فعالیت‌های این شرکت دارند؟

در ادامه این بحث محمد دوست و تیغ نورد از ابراهیم نجفی درخواست کردند تا در خصوص فعالیت‌های اخیر شرکت طرح توسعه حرم گزارشی به صحن شورا ارائه کند و خواستار انتخاب مجدد یکی از اعضاء به‌عنوان نماینده شورا در این شرکت شدند.

در ادامه این نشست اسماعیل (رضا) تیغ نورد بابیان اینکه شهردار جدیدی تعیین‌شده است و هیئت‌رئیسه هم‌تغییر کرده است، گفت: چرا نماینده‌های شورا را در کمیسیون‌های 77، 100، طرح حرم و... را مشخص نمی‌کنیم.

این اظهارات تیغ نورد با واکنش ابراهیم نجفی همراه شد و وی گفت: 2 کمیسیون شورا و شهرداری داریم که برای کمیسیون شهرداری، شهردار باید تقاضا کند و شهردار هم این نامه را نمی‌نویسد.

محمد دوست هم در ادامه همین بحث با اشاره به اینکه شورا در خصوص کمیسیون ماده 100 مصوبه‌ای در تاریخ 18/7 دارد و در این مصوبه قرار بود نماینده کمیسیون ماده 100 در نشست آینده مشخص شود، افزود: با توجه به این مصوبه شورا می‌تواند تصمیم‌گیری کند و می‌توانیم همین امشب در این خصوص تصمیم‌گیری کنیم یا نهایتاً در دستور کار هفته آینده قرار دهیم.

یوسف دوست جلالی هم بابیان اینکه در آن جلسه‌ای که بحث کمیسیون ماده 100 مطرح شد، ما تقاضا کردیم و آقای تیغ نورد گفت در جلسه بعد در این مورد تصمیم‌گیری کنیم، خطاب به تیغ نورد گفت: در دوره قبل و دوره ریاست جنابعالی که بحث استیضاح شهردار مطرح بود، جلسه را تا زمانی که باب میل جنابعالی نبود برگزار نکردید و اختیارات تنها برای رئیس شورا بود که این نشست را کی برگزار کند، حالا چطور این رویه تغییر کرده است؟

در ادامه محمد دوست با اشاره به اینکه آقای تیغ نورد پیشنهاد شما برای کمیسیون ماده 100 چه کسی است؟ افزود: من پیشنهادم آقای تربیعی است، شما پیشنهادتان کیست؟

تیغ نورد هم در پاسخ به محمد دوست بابیان اینکه من باید در این خصوص فکر کنم و تا هفته آینده اعلام می‌کنم، گفت: این موضوع را در دستور کار هفته آینده بگذارید تا من هم مثل سایر اعضاء نظر خود را اعلام کنم.

لازم به ذکر است که از ابتدای دوره چهارم شورا تاکنون، ابراهیم نجفی به‌عنوان نماینده شورا در شرکت طرح توسعه حرم و کمیسیون ماده 100 فعالیت می‌کند.

در پایان این نشست هم، اعضای شورای اسلامی شهر با افزایش بودجه در سرفصل رفاهی شهرداری به‌منظور ارتقاء سطح کیفیت، رضایتمندی و انگیزه کارکنان تا سقف 150 میلیون تومان و مساعدت مالی به مبلغ 500 هزار تومان برای اعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور موافقت کردند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط