۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۳:۰۷:۳۰ سیاسی

نرجس محمد دوست عضو هیئت‌رئیسه مجمع بانوان شورایی استان گیلان شد

انتخابات هیئت‌رئیسه اولین دوره مجمع بانوان شوراهای اسلامی استان گیلان برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، انتخابات هیئت‌رئیسه اولین دوره مجمع بانوان شورایی استان (شهر و روستا) با حضور بانوان اعضای شورای در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد.

اصغر جانعلی پور نایب‌رئیس شورای عالی استان در این مراسم بابیان اینکه هدف از تشکیل مجمع مشورتی پررنگ‌تر شدن نقش بانوان در مدیریت‌های مختلف شهری و روستایی در استان است، گفت: 254 بانو عضو شورای شهر و روستا در استان گیلان هستند که از این تعداد 26 نفر شورای شهر 221 عضو شوراهای روستا و 7 نفر عضو شوراهای بخش هستند.

نایب‌رئیس شورای عالی استان با اشاره به اینکه هدف از تشکیل مجمع مشورتی بانوان این است که حضور بانوان چه در استان و چه در کشور بیش‌ازپیش حس شود و البته بانوان هم در کنار آقایان تلاش‌های زیادی برای توسعه شهر و روستا انجام می‌دهند، افزود: به‌منظور هم‌افزایی و نقش‌آفرینی بانوان در تصمیم‌گیری‌ها و افزایش سهم بانوان در فرآیند مدیریت شهری و روستایی انتخابات مجمع مشورتی برگزار می‌شود و منتخبین شورای مشورتی انتخاب می‌شوند.

سید حسین موسوی نماینده گیلان در شورای عالی تهران هم در این نشست بابیان اینکه در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و در بیستمین سال تشکیل شوراها قرار داریم و از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون نقش زنان در عرصه‌های مختلف پررنگ و تأثیرگذار بوده است، گفت: همیشه و در همه‌جا زنان در کنار مردان در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... نقش‌آفرینی کرده‌اند و در شورای چهارم و پنجم حضور و نقش زنان پررنگ بوده است.

گفتنی است در پایان این انتخابات، از میان 28 کاندیدا، سامره یعقوبی (شورای اسلامی شهر ماسال)، نرجس محمد دوست (شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه)، مریم معصومی (شورای اسلامی شهر سنگر)، زینب کارگر راسته کناری (شورای اسلامی روستای راسته کنار) و معصومه رفیعی بالا گفشه (شورای اسلامی بخش لشت نشاء) با کسب اکثریت آرا به‌عنوان اعضای هیئت‌رئیسه مجمع بانوان شورایی استان گیلان انتخاب شدند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط