۱۳۹۷/۹/۳ - ۱۷:۴۷:۵۷ سیاسی

گزارش کیآستان از نشست استیضاح شهردار بندر کیاشهر

با ابقاء شهردار شهروندان ناراضی خوشحال به خانه برگشتند

نشست علنی اعضای شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر با حضور نماینده مجلس، بخشدار، شهردار و جمعی از شهروندان کیاشهری در دفتر شورای اسلامی این شهر برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، نشست علنی شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر با موضوع استیضاح شهردار صبح امروز با حضور محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس، حجت حاجی پور بخشدار بندر کیاشهر، حمید خودشاد شهردار بندر کیاشهر، اعضاء شورای اسلامی این شهر و جمعی از شهروندان در دفتر شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر برگزار شد.

در ابتدای این نشست جمعی از شهروندان که از عملکرد برخی از اعضاء شورا برای استیضاح شهردار، مطرح‌شدن گزینه‌های غیربومی برای کرسی شهرداری و شنیده‌هایی برای اعمال‌نفوذ خارج از چارچوب شورا به منظور استیضاح شهردار ناراضی بودند، در دفاع از عملکرد شهردار، حمید خودشاد را شهرداری دارای سلامت اجرایی و مالی دانستند و خواستار ادامه حضور وی به عنوان شهردار بندر کیاشهر شدند.

محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در ادامه این نشست بابیان اینکه حق طبیعی همه شهروندان است که بر عملکرد نمایندگان خود در هر پست و جایگاهی که انتخاب کرده‌اند نظارت داشته باشند، گفت: خوشحالم امروز شاهد یک‌رویه طبیعی و قانون‌مند هستیم و بر اساس اختیاری که قانون در اختیار نمایندگان شما در شورای اسلامی گذاشته است شما شهروندان فهیم بندر کیاشهر برای نظارت بر عملکرد نمایندگان خود حضور دارید.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر با اشاره به اینکه از علی قهرمانی ریاست شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر هم برای برقراری این فضای علنی و نظارت مردم بر عملکرد نمایندگان خود سپاسگزارم، افزود: این نشست علنی به‌دوراز هرگونه فضای سیاسی و حتی به‌دوراز هرگونه نظارت دستگاه‌های اجرایی و سیاسی دیگر برگزار می‌شود و من به‌عنوان منتخب و نماینده شما در کنار شما همانند یک شهروند نظاره‌گر اجرای قانون هستم.

قربانی بابیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر این نشست را به‌دوراز هرگونه نگاه امنیتی، سیاسی و دستگاه‌های اجرایی برگزار کردند، گفت: این حق قانونی و شرعی تک‌تک نمایندگان شما در شورا است از شهرداری که انتخاب کرده‌اند سؤال بپرسند و حتی در صورت قانع نشدن از پاسخ‌های شهردار، وی را استیضاح کنند.

وی با اشاره به اینکه از حضور تک‌تک شما که این احساس مسئولیت را کرده‌اید و در این نشست حضور دارید بسیار ممنونم، افزود: این حس مسئولیت‌پذیری مردمان خوب بندر کیاشهر را نشان می‌دهد و حضورشان بسیار مایه دلگرمی است و مطمئن باشید هر جا حضور مردم پررنگ باشد پشتکار نمایندگان و مسئولان اجرایی بیشتر می‌شود و پیگیری مردم انرژی مثبتی برای همه مسئولان اجرایی است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در پایان بابیان اینکه قطعاً هر تصمیمی که در این نشست اتخاذ شود، من و هیچ‌کدام از مسئولان اجرایی حق دخالت در رأی اعضا شورا را نداریم، گفت: هر تصمیمی که اعضا شورای اسلامی شهر بگیرند تصمیم درست و قانونی است و باید به تصمیم آنان احترام بگذاریم چراکه آن‌ها نماینده مردم هستند و باید پاسخگوی افکار عمومی باشند.

در ادامه این نشست با تصمیم اعضاء شورا رأی‌گیری به‌صورت غیرعلنی در برگه‌های رأی انجام شد و درنهایت با 2 رأی مخالف و 3 رأی موافق استیضاح، حمید خودشاد به‌عنوان شهردار بندر کیاشهر ابقاء شد و به کار خود ادامه می‌دهد.

پس از پایان رأی‌گیری علی قهرمانی رئیس شورای اسلامی شهر به جمع شهروندان کیاشهری حاضر در ساختمان شورا آمد و شهروندان را از نتیجه رأی‌گیری مطلع کرد، شهروندان کیاشهری با ابراز خوشحالی از تصمیم اعضاء شورا از آنان برای ادامه راه ایجاد همدلی بیشتر در شورا و حمایت همه‌جانبه از شهردار این شهر را خواستار شدند.

حمید خودشاد شهردار بندر کیاشهر هم دقایقی پس از پایان این نشست با حضور در مناطق مختلف شهری از نزدیک پیگیر مطالبات شهروندان بندر کیاشهر شد.

انتهای پیام/

پست های مرتبط