۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۹:۵۱:۱۰ اجتماعی

خودکفایی تولید برنج تا 3 سال آینده در شهرستان آستانه‌اشرفیه

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه شهرستان آستانه‌اشرفیه: با کمک متخصصان سپاه پاسداران و بسیج مستضعفان تا 3 سال آینده تولید برنج در این شهرستان به خودکفایی می‌رسد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، سرهنگ حسن حبیبی فرمانده سپاه پاسداران ناحیه شهرستان آستانه‌اشرفیه در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج بابیان اینکه مسئولان باید برای حل مشکلات اقتصادی مردم بیشتر تلاش کنند، گفت: مردم برای پیروزی این انقلاب و دفاع از آرمان‌های نظام در هشت سال دفاع مقدس از جان و مال خود گذشته‌اند و شایسته این وضعیت اقتصادی نیستند.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه با کمک متخصصان سپاه پاسداران و بسیج مستضعفان تا 3 سال آینده تولید برنج در این شهرستان به خودکفایی می‌رسد، افزود: 20 مهندس کشاورزی به کمک 400 کشاورز در 20 روستا تا 3 سال آینده با انجام طرح‌های کارشناسی شده تولید برنج در این شهرستان را به خودکفایی می‌رسانند.

سرهنگ حبیبی بابیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امام راحل (ره) با تشکیل بسیج مردمی باعث وحدت بین مردم و نظام شد که از فروپاشی انقلاب جلوگیری کرد، گفت: عده‌ای پس از پایان جنگ تحمیلی به دلیل به خطر افتادن منافع خود معتقد بودند بسیج فقط برای زمان جنگ تأسیس‌شده و با پایان یافتن جنگ، باید منحل شود.

وی با اشاره به اینکه آمریکا همواره به دنبال نابودی بسیج است و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تسخیر لانه جاسوسی از بعد سیاسی در جوامع بین‌المللی منزوی و بسیج و سپاه را مانع رسیدن به اهداف خود می‌بیند، افزود: یکی از مهم‌ترین فرمایشات امام راحل (ره) دستور تشکیل بسیج مردمی در جهان اسلام بود که بعد از سال‌ها در یمن، عراق، سوریه و فلسطین ایجاد شد و با استکبار جهانی، رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود مبارزه می‌کنند.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه بسیج همواره در مشکلات نقش مهمی ایفا کرده است، گفت: بسیج یک تشکل فراگیر است و با رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری به راه خود برای سربلندی انقلاب ادامه می‌دهد و همه خطرات را در این‌ راه به جان می‌خرد.

سرهنگ حبیبی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری یکی از مهم‌ترین راه‌حل‌ها برای پیشبرد انقلاب اسلامی را توجه مسئولان به توانایی مردم دانستند و اگر می‌خواهیم کشوری توسعه‌یافته داشته باشیم باید بر توانایی مردم تکیه کنیم، افزود: با همکاری بسیج سازندگی و خیرین شهرستان آستانه‌اشرفیه ساخت 52 مسکن محرومین تا پایان امسال به پایان می‌رسد و به آنان تحویل داده می‌شود.

وی در پایان بابیان اینکه 100 برنامه متنوع فرهنگی ویژه هفته بسیج در این شهرستان برگزار می‌شود، گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا در مساجد، مشاوره و ویزیت رایگان پزشکی در روستاها، برگزاری مسابقات ورزشی، غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری نشست‌های روشنگری سبک زندگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و برگزاری نشست‌های بصیرتی و معرفتی ازجمله برنامه‌های فرهنگی و متنوع سپاه پاسداران ناحیه شهرستان آستانه‌اشرفیه در هفته بسیج امسال است.

انتهای پیام/

پست های مرتبط