۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۷:۵۴:۳۸ ورزشی

شرکت بیش از 123 هزار دانش‌آموز گیلانی در پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای

مراسم افتتاحیه استانی پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، مراسم افتتاحیه استانی پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در دبستان دخترانه شاهد پرندآور شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

نادر جهان‌آرای مدیرکل آموزش پرورش استان گیلان در این مراسم بابیان اینکه این المپیاد در سطح کشوری، استانی و منطقه‌ای با حضور بیش از 4 میلیون دانش‌آموز برگزار می‌شود، گفت: برگزاری چنین المپیادهایی شادابی، نشاط و انگیزه دانش‌آموزان برای درس خواندن را افزایش می‌دهد.

مدیرکل آموزش پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه این المپیاد در استان گیلان هم با شرکت بیش از 123 هزار دانش‌آموز برگزار می‌شود، افزود: درگذشته به دلیل نبود امکانات کافی، علیرغم اینکه دانش‌آموزان به ورزش علاقه داشتند زمان و فضای مناسبی برای ورزش در اختیار دانش‌آموزان قرار نمی‌گرفت، به همین دلیل تلاش کردیم با فراهم کردن امکانات ورزشی مناسب، انجام فعالیت‌های ورزشی را در مدارس رونق دهیم.

جهان‌آرای بابیان اینکه ورزش کردن شور، نشاط و سلامتی را به همراه دارد و اگر به دنبال این هستیم که آینده‌سازان کشور در سلامت کامل به کسب علم و دانش بپردازند باید فعالیت‌های ورزشی را در سطح مدارس افزایش دهیم، گفت: از روزی که به‌عنوان مدیرکل استان در این سمت فعالیت می‌کنم تمام تلاش خود را برای افزایش فضا و امکانات ورزشی در مدارس بکار گرفتم تا دانش‌آموزان از آن بهره‌مند شوند.

در ادامه این مراسم یک دختر دانش‌آموز موتورسوار مشعل بازی‌ها روشن کرد، تیم‌های ورزشی رژه رفتند و هرکدام بخشی از حرکات رشته‌های کاراته، والیبال، تکواندو، ورزش باستانی، شطرنج و بازی هفت‌سنگ را به نمایش گذاشتند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط