۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۱۳:۳۴:۵۶ سیاسی

امام جمعه آستانه اشرفیه:

آمریکا به دنبال تسلط بر دنیاست و به دوستان خود هم رحم نمی کند / با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار می کنم

حجت الاسلام و المسلمین محمد ساجدی، امام جمعه آستانه اشرفیه، در خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: آمریکا به دنبال تسلط بر دنیاست و به دوستان خود هم رحم نمی کند


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، حجت الاسلام و المسلمین ساجدی خطیب نماز جمعه آستانه اشرفیه با بیان اینکه زیارت اربعین یکی از مختصات اباعبدالله الحسین است که در مورد سایر ائمه وارد نشده است، گفت: بزرگترین اجتماع و پیاده روی مردم در روز اربعین، گوشه‌ای از موضوع رمزآلود حماسه حسینی را آشکار می‌کند و آن عامل عزت بخش و اقتدار شیعیان است که علت تاکید بر زیارت اربعین را روشن می کند.

خطیب جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز، گفت: دشمنی آمریکا با ملت ایران در طول چند دهه گذشته و در تاریخ ما دشمنی دیرپا و مستمر است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد ساجدی با بیان اینکه باید به نقش آفرینی جوانان و نوجوانان در عرصه‌های انقلاب اسلامی خصوصاً دفاع مقدس پرداخته شود، گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با دانش آموزان و دانشجویان بسیجی بر پیشرفت بومی و ارتقاء معنوی و دشمن شناسی تاکید کردند.

امام جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به سفر رئیس جمهور روسیه به ایران، گفت: ارتباط دوستانه دو کشور در مناسبات بین المللی تاثیر تعیین کننده ای دارد.

وی با بیان اینکه طبیعی است که برای پیشبرد برنامه های جمهوری اسلامی با دنیا ارتباط داشته باشیم، گفت: ولی آنچه مهم است این است که مبنای این ارتباط چه باشد و اگر ارتباط موجب تسلط بر کشور شود، شایسته نیست.

ساجدی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال تسلط بر دنیا است و حتی بر دوستانش هم رحم نمی کند، افزود: ما با کشورهایی که مبتنی بر سلطه پذیری نباشد، رابطه خواهیم داشت.

وی با اشاره به مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مبنی بر تاسیس بنیاد ملی معین، ضمن گلایه مندی از تعلل در پیگیری برای تاسیس این بنیاد، گفت: درصددم تا با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرامون این موضوع دیدار کنم تا زمینه تحقق آن فراهم شود.

امام جمعه آستانه اشرفیه در پایان به اسناد خانه های بنیادی این شهرستان اشاره کرد و گفت : امیدواریم تا دهه فجر امسال هزار سند املاک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به مردم تقدیم شود.

انتهای پیام/

پست های مرتبط