۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۲۳:۰۵:۲۳ سیاسی

برخورد قاطع شهردار آستانه‌اشرفیه با پیمانکار خاطی

شهردار آستانه‌اشرفیه: پیمانکار موظف است روکش آسفالت خیابان استقلال را جمع‌آوری کند و مجدداً بر اساس اصول استاندارد کار را انجام دهد / هرچند انجام روکش آسفالت خیابان استقلال در زمان تصدی بنده نبود اما از شهروندان بابت روکش نامرغوب آسفالت عذرخواهی می‌کنم و موظف هستم تا اصلاح آسفالت این خیابان کار را پیگیری کنم.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، نشست علنی اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه شب گذشته با حضور هر 5 عضو شورا، شهردار، کارشناسان شهرداری و جمعی از شهروندان در دفتر شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

محمد دانش شکیب شهردار آستانه‌اشرفیه در این نشست بابیان اینکه پیگیری کارهای شهری توسط شهروندان باعث دلگرمی ماست و امیدواریم بیش‌ازپیش رضایت شهروندان را جلب کنیم، گفت: در مدت تصدی شهرداری آستانه‌اشرفیه علاوه بر کارهایی که به‌صورت روزانه بر عهده شهرداری است تلاش کردیم با توجه به زمان 6 ماهه دوم سال که فصل بارندگی است و شرایط جوی در کارهای عمرانی خلل وارد می‌کند، از آب‌گرفتگی سطح شهر جلوگیری کنیم و در نقاطی که با این مشکل مواجه هستند عملیات لایروبی را انجام دهیم.

شهردار آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه خوشبختانه امسال در بحث لایروبی شهرداری گاهی با 6 اکیپ هم کارکرده است و توانسته قدم‌های خوبی را در این راه بردارد و امیدواریم که اداره آب و فاضلاب هم وظایف ذاتی خود عمل کند و همراه ما باشد، افزود: شهرداری آستانه‌اشرفیه در این مدت لایروبی خیابان جسیدان، فردوسی، منطقه پشت حرم، جنب داروخانه قدس، مسیر میدان جمهوری تا میدان معین، کوچه تقی پور و خیابان جهاد را انجام داده است.

دانش شکیب بابیان اینکه در این مدت شهرداری آستانه‌اشرفیه به‌منظور دفع آب‌های سطحی اقدام به لوله‌گذاری مناطق مختلف شهری کرده است، گفت: در این مدت لوله‌گذاری در منطقه کورکاء، خیابان شهید زندی، خیابان شهید بهشتی، کوچه اسماعیل‌زاده، کوچه زعیمی، بلوار مطهری، میدان آقا سید جلال‌الدین اشرف (ع) و جنب اداره دارایی انجام‌شده است و لوله‌گذاری در نقاط آبگیر دیگر هم در دستور کار شهرداری آستانه‌اشرفیه قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در بحث آسفالت هم که در این مدت حرف‌وحدیث‌های بسیاری در مورد آن وجود داشت به‌نوبه خود از همه شهروندان بابت روکش نامرغوب آسفالت خیابان استقلال عذرخواهی می‌کنم، افزود: هرچند انجام روکش آسفالت خیابان استقلال در زمان تصدی بنده نبود اما موظف هستم و این قول را به شهروندان می‌دهم که تا اصلاح آسفالت این خیابان کار را پیگیری کنم.

شهردار آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه پیمانکار این طرح را موظف کرده‌ایم تا هفته آینده با دستگاه آسفالت تراش، روکش آسفالت انجام‌شده را جمع‌آوری کند و مجدداً بر اساس اصول استاندارد روکش آسفالت خیابان استقلال را انجام دهد، گفت: تاکنون یک ریال هم به پیمانکار این طرح پرداخت‌نشده است و پس از انجام روکش مناسب و تائید کارشناسان حوزه عمرانی، بررسی صورت‌وضعیت کار این پیمانکار در دستور شهرداری قرار می‌گیرد.

دانش شکیب با اشاره به اینکه در این مدت لکه‌گیری آسفالت در خیابان فلسطین، خیابان ایثار، فاز دوم معین و کوچه شهید مرادی انجام شد که در برخی از این موارد لکه‌گیری‌های انجام‌شده مورد تائید من نیست و ان شاا... آن‌ها را هم اصلاح می‌کنیم، افزود: باید کار اصولی انجام شود و نباید لکه‌گیری یا روکش آسفالت به نحوی انجام شود که بعد از یک باراندگی و یا گذشت چند ماه، کار انجام‌شده بحران جدیدی را ایجاد کند و مشکلی بر مشکلات قبل اضافه شود.

وی بابیان اینکه شهروندان دغدغه‌های به‌حقی دارند و برای من پیگیری آنان بسیار جالب بود، گفت: هدف من اصلاح فرایندهایی است که مشکلات این‌چنینی را ایجاد می‌کند و حتماً پیگیر این مسائل هستم و اعضای شورا و مردم شریف آستانه‌اشرفیه را در جریان امور قرار می‌دهم.

شهردار آستانه‌اشرفیه در ادامه با اشاره به اینکه دیواره سازی حشمت رود هم (از میدان سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) به سمت کیسم) توسط پیمانکار در حال انجام است و بتن‌ریزی این مسیر انجام‌شده است، افزود: در طرح تعریض جاده لشت نشا تا دانشگاه پیام نور هم اشتباهات و اشکالاتی در بحث جدول‌گذاری وجود داشت که آن‌ها هم اصلاح شد و جدول‌گذاری ادامه مسیر در حال انجام است و امیدواریم پس از انجام طرح تعریض، زیرسازی و آسفالت مسیر را هم در آینده نزدیک در دستور کار شهرداری قرار دهیم.

دانش شکیب بابیان اینکه طرح بهسازی خیابان فردوسی هم که دغدغه به‌حق اهالی منطقه و شهروندان آستانه‌ای است به‌جاهای خوبی رسیده است، گفت: طرح این خیابان توسط یک شرکت معتبر بازنگری و مجدداً طراحی شد و به تصویب شورا رسید و در این مدت جدول‌گذاری طرح به اتمام رسید، لایروبی کل مسیر انجام شد، درب پوش‌های دفع آب‌های سطحی اصلاح شد و نوع پالت و فضای سبز مسیر هم مشخص‌شده است.

وی با اشاره به اینکه در طرح خیابان فردوسی تعدادی تیر برق در مسیر وجود دارد که اداره برق برآورد هزینه جابه‌جایی آن را انجام داده است و پس تصویب بودجه انجام این کار در صحن شورا، وارد فاز اجرایی می‌شویم، افزود: تلاش می‌کنیم تا پایان سال طرح بهسازی خیابان فردوسی را به نحو مطلوبی به سرانجام برسانیم و ان شاا... با تأمین منابع مالی روکش آسفالت این خیابان هم انجام می‌شود.

شهردار آستانه‌اشرفیه در پایان بابیان اینکه از اعضای شورای اسلامی شهر که در این مدت کمک‌حال و مشاوران بسیار خوبی برای بنده بودند تقدیر و تشکر می‌کنم و سعی و تلاش بنده و همه همکاران ما در مجموعه شهرداری این است که همه طرح‌های شهری را با تائید شورای اسلامی شهر که مرجع نظارتی ماست انجام دهیم، گفت: از صبر و بردباری شهروندان تشکر می‌کنیم و امیدواریم تا پایان سال خبرهای خوشی را در بحث مبلمان شهری، فضای بصری شهر و طرح‌های شهری داشته باشیم.

انتهای پیام/

پست های مرتبط