۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۸:۲۴:۰۱ اجتماعی

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه: در 3 سال گذشته هیچ واحد صنعتی در این شهرستان تعطیل نشده است

به‌منظور بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مسئولان استانی در شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آستانه‌اشرفیه صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به‌منظور بررسی مشکلات 14 واحد تولیدی صنعتی و 2 طرح ایجاد پارک موزه شیلات در بندر کیاشهر و موزه حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر برگزار شد.

رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه در این نشست بابیان اینکه سرمایه‌گذاری در هر نظامی به دلیل ایجاد اشتغال و تولید از اهمیت فراوانی برخوردار است و همه نهادها و اشخاص باید در تسهیل این امر کوشش کنند، گفت: در این کارگروه عمدتاً مسائل واحدهایی مطرح می‌شود که رفع مشکلات آنان در اختیارات مدیران شهرستانی نبوده است و به همین دلیل مشکلات این واحدها با حضور مسئولان استانی برای رفع موانع بررسی می‌شود.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه در سه سال گذشته هیچ واحد صنعتی در این شهرستان تعطیل نشده است، افزود: در طول مدت حضورم در این شهرستان اگر یک واحد صنعتی با مشکلی مواجه شده باشد پیش ‌از اینکه برای حل مشکل به ما مراجعه شود مدیران ما به سراغ این واحدها رفته‌اند و موانع پیش روی این واحدها رفع شده است.

محمد احمدی پور معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری گیلان هم در این نشست با اشاره به اینکه هر کارگروه اختیارات مختص به خود را دارد و اگر بعضی از مشکلات در کارگروهی حل نمی‌شود قطعاً در محدوده اختیارات آن کارگروه نبوده است، افزود: همه ما از پیکره یک نظام هستیم و باهدف ارتقای نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‌کنیم و مدیران دغدغه رفع مشکلات را دارند.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری گیلان بابیان اینکه سرمایه‌گذاران باید در شروع کار دقت و وقت بیشتری را بگذارند و با بررسی درست شرایط سرمایه‌گذاری به این عرصه وارد شوند، گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات تولیدکنندگان عدم توانایی پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی از بانک‌ها است چراکه سرمایه‌گذاران در شروع کار آینده‌نگری و دورنمای مناسبی نسبت به فعالیت خود ندارند.

احمدی پور با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 200 میلیارد تومان تسهیلات روستایی در استان گیلان پرداخت‌شده است، افزود: در طرح مشکلات واحدهای صنعتی باید حد و حدود و عمق مشکلات را درک کنیم و با توجه به اختیارات کارگروه انتظار رفع موانع را داشته باشیم چراکه همه باید تابع قوانین باشیم و خارج از محدوده قانون عملی مورد انتظار نیست.

فرهاد دلق‌پوش مدیرکل سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان هم بابیان اینکه پیش‌ازاین 110 میلیارد تومان اعتبار به شهرستان آستانه‌اشرفیه اختصاص‌یافته بود و 10 میلیارد تومان دیگر هم برای پرداخت به تولیدکنندگان در اختیار بانک‌ها قرارگرفته است، گفت: بر اساس آمار اداره کل صنعت، معدن و تجارت، در شهرستان آستانه‌اشرفیه 146 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد و حدود 2 هزار نفر در این واحدهای تولیدی و صنعتی اشتغال دارند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه هم در ادامه این نشست با اشاره به اینکه ساختار نظام بانکی به دلیل دریافت سودهای زیاد مشکل دارد و با این روند نمی‌توانند به تولیدکنندگان کمک کنند، گفت: یکی دیگر از مشکلات تولیدکنندگان وجود بروکراسی اداری است که این امر تولیدکنندگان را از ادامه فعالیت خود منصرف می‌کند و البته که این مشکلات مختص به شهرستان و استان ما نیست و باید دو طرف برای رفع این مشکلات گام‌های مؤثرتری را بردارند.

در این نشست برخی از مدیران واحدهای صنعتی مسائل و موانع پیش روی واحد تولیدی خود را مطرح کردند و مسئولان حاضر در این نشست به بررسی و ارائه راهکارهای رفع مسائل مطرح‌شده پرداختند.

تهیه مواد اولیه، موضوع بخشودگی جرائم تأخیر پرداخت تسهیلات بانکی، عدم راه‌اندازی تصفیه‌خانه شهرک‌های صنعتی، نقدینگی، عدم بارگیری کامیون‌ها، مشکلات در پرداخت مالیات و عدم تأمین برق موردنیاز از اساسی‌ترین مشکلات مطرح‌شده توسط مسئولان واحدهای تولیدی و صنعتی در نشست امروز بود.

همچنین در پایان این نشست طرح پارک موزه شیلات و موزه حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) مطرح شد و مقرر شد تا با تشکیل کمیته‌ای شهرستانی به ریاست فرماندار آستانه‌اشرفیه مشکلات پیش روی احداث این 2 موزه در این شهرستان رفع شود.

انتهای پیام/

پست های مرتبط