۱۳۹۷/۸/۹ - ۱۴:۰۹:۰۲ سیاسی

برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی در آستانه‌اشرفیه

یادواره 43 شهید دانش‌آموز و 7 شهید فرهنگی بخش مرکزی شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، حجت‌الاسلام‌ کریم عاشوری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستانه‌اشرفیه در مراسم یادواره 43 شهید دانش‌آموز و 7 شهید فرهنگی آستانه‌اشرفیه که با حضور جمعی از مسئولان و دانش‌آموزان در مسجد اهل‌بیت (ع) این شهر برگزار شد با اشاره به آیات قرآن کریم درباره رفتار انسانی و خودشناسی، گفت: کسانی که برای ماندگاری دین، اعتقاد و نام خداوند حرکت کنند روزی و برکت زندگی خود را از خداوند دریافت می‌کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه در طول تاریخ ایران بیش از هزار و 100 جنگ به ثبت رسیده است، افزود: در دوره 8 ساله جنگ تحمیلی، ابرقدرت‌های جهانی به خاطر اینکه از راه‌های دیگر موفق به سهم خواهی از کشور عزیزمان نشده بودند با تحریک دیوانه‌ای به کشور نوپای ما حمله‌ور شدند اما انسان‌هایی با تبعیت از کلام خداوند، دشمنان تادندان‌مسلح را شکست دادند و حتی وجبی از کشورمان به دست دشمنان نیفتاد.

حجت‌الاسلام‌ عاشوری با اشاره به اینکه دانش‌آموزان باید خود را پیدا کنند و با پیروی از شهدا به خودشناسی برسند، افزود: امید رهبری برای آینده کشور به شما دانش‌آموزان است و حضور شما دانش‌آموزان در عرصه‌های علم، دانش، معرفت و آگاهی‌ آینده‌ بسیار درخشان‌تری را برای کشورمان رقم می‌زند.

به گزارش پایگاه خبری کیآستان، سینه‌زنی و نوحه‌خوانی از دیگر برنامه‌های یادواره 43 شهید دانش‌آموز و 7 شهید فرهنگی بخش مرکزی شهرستان آستانه‌اشرفیه بود.

شهرستان آستانه‌اشرفیه 60 شهید دانش‌آموز و 7 شهید فرهنگی دارد که 43 شهید دانش‌آموز و 7 شهید فرهنگی آن از بخش مرکزی این شهرستان هستند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط