۱۳۹۷/۸/۷ - ۲۱:۵۵:۳۹ سیاسی

طرح نصب 2 المان بومی فرهنگی به تصویب شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه رسید

نشست علنی اعضاء شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه به‌منظور بررسی 8 طرح شهری با حضور جمعی از مسئولان و شهروندان برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، نشست علنی اعضاء شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه عصر روز گذشته با حضور اعضاء شورا، شهردار و جمعی از شهروندان به‌منظور بررسی 8 طرح شهری در دفتر شورا برگزار شد.

در این نشست علنی طرح انعقاد قرارداد به‌منظور جمع‌آوری پسماند خشک به‌صورت ترک تشریفات به مهدی کریم‌خانی مطرح شد و اعضای شورای اسلامی شهر پس از بررسی و ارائه توضیحات نماینده شرکت متقاضی این طرح با ارائه خدمات رایگان شامل جمع‌آوری زباله خشک شهری، آموزش تفکیک زباله به شهروندان، ارائه کیسه‌های جمع‌آوری زباله و... با رعایت آیین‌نامه مالی به مدت سه سال موافقت کردند و این طرح به تصویب شورای اسلامی شهر رسید.

در ادامه این نشست اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه با نصب المان مرد چانکش (مردی که 2 زنبیل را در 2 سر یک چوب بر روی دوش خود دارد) در بازارچه روز شماره 1 و نصب المان مرد بادام‌فروش در پیاده راه حرم مطهر موافقت کردند و این طرح هم به تصویب شورای اسلامی شهر رسید.

همچنین در این نشست با لوله‌گذاری بن‌بست هفتم خیابان شهید اسماعیل‌زاده به متراژ 70 متر طول و لوله‌گذاری بن‌بست دوم خیابان دشتستانی به متراژ 35 متر طول به‌منظور دفع آب‌های سطحی موافقت شد و مقرر شد اهالی این مناطق 50 درصد هزینه اجرای طرح را به‌صورت مشارکتی پرداخت کنند.

در پایان این نشست هم نامه شهرداری آستانه‌اشرفیه در خصوص تعیین تکلیف لیست صاحبان اراضی مسیر جسیدان به کماچال مطرح شد و اعضای شورای اسلامی شهر بابیان اینکه این اراضی خارج از محدوده شهری واقع‌شده است و شهرداری در دوران تصدی عبدالرضا سلیمانی (شهردار سابق) بدون مجوز شورا اقدام به تعریض، اجرای جدول و کانیو و شن‌ریزی در این مسیر کرده است، پرداخت هرگونه غرامت به صاحبان اراضی را توسط شهرداری خلاف قانون عنوان کردند و بدین ترتیب محدوده تعریض شده در اختیار صاحبان اراضی قرار گرفت.

3 طرح ساماندهی سگ‌های ولگرد، بازگشایی مسیر در پیاده راه حرم مطهر (مقابل بازار پیشگامان) و ساماندهی دست‌فروشان هم در این نشست بررسی شد و تصمیم‌گیری نهایی در خصوص این طرح‌ها به نشست‌های آینده شورای اسلامی شهر موکول شد.

انتهای پیام/

پست های مرتبط