۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۳:۳۳:۳۴ اجتماعی

افتتاح پانصد و پنجاه و هشتمین پایگاه امداد و نجات کشور در شهرستان آستانه‌اشرفیه

پانصد و پنجاه و هشتمین پایگاه امداد و نجات کشور با مشارکت مردمی در روستای لاکوژده شهرستان آستانه‌اشرفیه افتتاح شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، پانصد و پنجاه و هشتمین پایگاه امداد و نجات کشور با مشارکت مردمی صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان در روستای لاکوژده شهرستان آستانه‌اشرفیه افتتاح شد.

علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور در این مراسم بابیان اینکه این پایگاه پانصد و پنجاه و هشتمین پایگاه امداد و نجات کشور و هفدهمین پایگاه امداد و نجات در استان گیلان است، گفت: با توجه به استانداردهای عالی فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر، نیازمند هزار و 400 پایگاه امداد و نجات در سطح کشور هستیم و هلال‌احمر به‌تنهایی و بدون کمک مسئولان و خیران نمی‌تواند رسیدن به این استاندارد جهانی را محقق کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور با اشاره به اینکه باید در هر 30 کیلومتر 1 پایگاه امدادی فعال باشد و اکنون در این زمینه با استانداردها فاصله‌داریم، افزود: با توجه به شرایط ویژه استان گیلان، تردد فراوان مسافران و وظیفه هلال‌احمر برای امدادرسانی به مردم، باید با کمک همه مسئولان و خیران نیک‌اندیش افزایش تعداد پایگاه‌های امدادی را در اولویت قرار دهیم.

پیوندی بابیان اینکه پایگاه امداد و نجات جاده‌ای (بین‌شهری) شهید یزدان احمدی‌نژاد با اهدای ملک ایمان وردی پناهی خیر نیک‌اندیش در زمینی به مساحت 870 مترمربع و ساختمانی به مساحت 238 مترمربع احداث‌شده است، گفت: برای ساخت و تجهیز این پایگاه امداد و نجات 420 میلیون تومان (242 میلیون تومان اعتبار استانی + 178 میلیون تومان اعتبار ملی) هزینه شده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور در ادامه با اشاره به اینکه هلال‌احمر تنها نهاد مستقل با 2 میلیون داوطلب است، افزود: جمعیت هلال‌احمر ایران دومین جمعیتی است که می‌تواند برای امدادرسانی به کشورهای دچار حادثه و بحران وارد شود و خدمات درمانی ارائه کند.

در پایان این مراسم با اهدای هدایایی از ایمان وردی پناهی خیر نیک‌اندیش آستانه‌ای برای مشارکت در ساخت این پایگاه امداد و نجات تقدیر شد.

انتهای پیام/

پست های مرتبط