۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۹:۱۸:۰۳ اجتماعی

افزایش 2 و 4 دهم درصدی ازدواج و کاهش 24 درصدی طلاق در شهرستان آستانه‌اشرفیه

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان آستانه‌اشرفیه: 93 درصد افراد واجد شرایط در این شهرستان کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده‌اند.


علی‌اصغر رحیمی رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان آستانه‌اشرفیه صبح امروز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری کیآستان بابیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان شهریور‌ماه، 431 ولادت در این شهرستان به ثبت رسیده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 22 و 1 دهم درصدی همراه بوده است، گفت: 223 پسر و 208 دختر در 6 ماه نخست امسال در این شهرستان متولدشده‌اند.

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه 265 نفر از متولدین 6 ماه نخست امسال شهری و 136 نفر هم روستایی بوده‌اند، افزود: ابوالفضل، مهراد و امیرعلی برای پسران و فاطمه، آوا و نازنین زهرا برای دختران به ترتیب پرتکرارترین نام‌هایی هستند که خانواده‌های ساکن شهرستان آستانه‌اشرفیه برای فرزندان خود برگزیده‌اند.

رحیمی بابیان اینکه در نیمه نخست امسال 477 نفر در شهرستان آستانه‌اشرفیه فوت کرده‌اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 34 درصد افزایش داشته است، گفت: 266 مرد و 211 زن که 217 نفر آنان شهری و 260 نفرشان روستایی هستند در 6 ماه نخست امسال در این شهرستان فوت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا پایان شهریور‌ماه 259 ازدواج در این شهرستان به رسیده ثبت رسیده است که شامل 162 ازدواج شهری و 97 ازدواج روستایی است، گفت: میزان ثبت ازدواج در 6 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 2 و 4 دهم درصدی در این شهرستان همراه بوده است.

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه در نیمه نخست امسال 165 زوج در شهرستان آستانه‌اشرفیه از هم جداشده‌اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 24 درصدی همراه است، گفت: در این مدت 100 زوج شهری و 65 زوج روستایی از یکدیگر طلاق گرفته‌اند.

رحیمی در ادامه با اشاره به اینکه 93 درصد افراد واجد شرایط در شهرستان آستانه‌اشرفیه کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده‌اند، افزود: در این شهرستان 90 هزار و 555 نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که از این میزان 84 هزار و 322 نفر کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده‌اند.

وی بابیان اینکه میانگین دریافت کارت ملی هوشمند در استان گیلان 83 درصد است که از این نظر میزان اخذ این کارت در شهرستان آستانه‌اشرفیه بیشتر از میانگین استانی است، گفت: شهروندان تا پایان امسال برای ثبت‌نام و دریافت کارت ملی هوشمند فرصت دارند.

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان آستانه‌اشرفیه در پایان با اشاره به اینکه افراد واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی با ثبت‌نام در سامانه اینترنتی www.ncr.ir، می‌توانند با هزینه کمتری کارت ملی خود را به کارت ملی هوشمند تبدیل کنند، از شهروندان خواست چنانچه تاکنون موفق به دریافت کارت ملی هوشمند نشده‌اند، هرچه سریع‌تر با مراجعه به سایت www.ncr.ir یا دفاتر پیشخوان دولت نسبت به ثبت‌نام و دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام کنند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط