۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۸:۵۶:۲۱ ورزشی

افتتاح سایت ورزش‌های هوایی در بندر کیاشهر

سایت ورزش‌های هوایی در ساحل امیر کیاسر بندر کیاشهر راه‌اندازی شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، حمید محمودی رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان گیلان عصر امروز در حاشیه راه‌اندازی این سایت بابیان اینکه با راه‌اندازی این سایت، تعداد سایت‌های ورزش‌های هوایی گیلان به 3 مورد افزایش یافت، گفت:با نظر بسیاری از کارشناسان پرواز، منطقه امیر کیاسر با داشتن پتانسیل‌های طبیعی، استراتژیک و گردشگری یکی از بهترین سایت‌های پرواز در کشور است.

رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان گیلان با اشاره به اینکه این سایت هوایی باهدف توسعه و جذب گردشگر ورزشی و همچنین کشف و استعدادیابی درزمینهٔ پرورش خلبان‌های بومی راه‌اندازی شده است، گفت: سایت امیر کیاسر بندر کیاشهر برای انجام پروازهای پاراموتور و پاراگلایدر مناسب است و استان گیلان درزمینهٔ پرورش خلبان‌های پاراگلایدر و پراموتور از استعدادها و مربیان توانمندی برخوردار است.

محمودی بابیان اینکه در حال حاضر 100 خلبان تحت پوشش کمیته ورزش‌های هوایی گیلان در این استان فعالیت دارند، گفت: استفاده از تجهیزات مناسب ،کنترل لوازم، آموزش حرفه‌ای و پرواز در شرایط خوب جوی از نکات مهمی است که باید در انجام این ورزش به آن توجه شود.

وی با اشاره به اینکه پرواز با پاراگلایدر و پاراموتور در مقایسه با دیگر ورزش‌های هوایی از خطرات بسیار کمتری دارد، افزود: انجام پرواز با پاراگلایدر و پراموتور به احداث ساختمان نیاز ندارد و این ورزش هیچ‌گونه آسیبی به طبیعت و محیط‌زیست وارد نمی‌کند.

رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان گیلان بابیان اینکه پیش از راه‌اندازی سایت امیر کیاسر بندر کیاشهر، 2 سایت طالش و رودبار در گیلان فعالیت داشتند، گفت: امیدواریم راه‌اندازی سایت امیر کیاسر رونق‌ بخش گردشگری این منطقه را افزایش دهد.

در حاشیه راه‌اندازی سایت ورزش‌های هوایی امیر کیاسر بندر کیاشهر، رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه هم در یک پرواز آزمایشی به طول 800 متر پرواز را تجربه کرد و پس‌ازآن خلبان‌ها و قهرمانان ورزش‌های هوایی پرواز نمایشی انجام دادند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط