۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۸:۲۱:۵۸ اجتماعی

جرائم خشن خط قرمز پلیس

فرمانده انتظامی شهرستان آستانه‌اشرفیه در جمع خبرنگاران: قاطعانه با هنجارشکنان و اراذل اوباش برخورد می‌کنیم.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، هم‌زمان با هفته نیروی انتظامی سرهنگ عیسی روشن قلب فرمانده انتظامی شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه نیروهای انتظامی صمیمانه تلاش می‌کنند تا مردم از عملکرد آنان و برقراری امنیت و آسایش راضی و خرسند باشند، گفت: به این باور رسیده‌ایم که اگر مردم از ما راضی باشند یقیناً خداوند و رهبری هم از ما راضی خواهند بود.

فرمانده انتظامی شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه پلیس امروز تمام تلاش خود را می‌کند تا در راستای شعار پلیس مردم‌نهاد و پاسخگو حرکت کند و رضایتمندی عمومی را به دست آورد، افزود: قطعاً پیشگیری از وقوع آسیب‌ها و تهدیدهای اجتماعی نیازمند تلاش همگانی و همراهی مردم است.

سرهنگ روشن قلب در ادامه ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته نیروی انتظامی با اشاره به برخی اقدامات نیروی انتظامی شهرستان آستانه‌اشرفیه در یک سال گذشته گفت: از مهرماه سال قبل تاکنون شهروندان بیش از 14 هزار بار با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفته‌اند که 89 درصد این تماس‌ها به اعزام نیروی عملیاتی در مواردی مانند تصادف، درگیری و ... همراه بود و 11 درصد آن باراهنمایی‌های کارشناسان این مرکز به نتیجه رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مردم از اموال خود مراقبت بیشتری کنند و راه‌های دسترسی سارقان را ببندند، افزود: در یک سال گذشته 73 فقره سرقت در این شهرستان انجام شد که بیش از 91 درصد آن کشف و متهمان به مراجع قضایی تحویل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه پلیس نگاه ویژه‌ای به جرائم خشن دارد و این جرائم خط قرمز ماست و قاطعانه با هنجارشکنان و اراذل اوباش برخورد می‌کنیم، گفت: ارتکاب به کلاه‌برداری در یک سال گذشته 26 درصد کاهش داشته است و 95 درصد جرائم این بخش شناسایی و مجرمان به مراجع قضایی تحویل‌شده‌اند.

سرهنگ روشن قلب با اشاره به اینکه 93 درصد جرائم جعل (جعل اسکناس و اوراق هویتی) در یک سال گذشته در این شهرستان کشف‌شده است، افزود: در همین مدت 4 شرکت هرمی شناسایی و 30 نفر از سرشاخه‌های آنان دستگیر شدند.

وی بابیان اینکه کشف انواع مواد مخدر هم در یک سال گذشته در شهرستان آستانه‌اشرفیه 40 درصد افزایش داشته است، گفت: در این مدت تصادفات منجر به جرح در این شهرستان با افزایش 23 درصدی همراه بود.

فرمانده انتظامی شهرستان آستانه‌اشرفیه در پایان با اشاره به اینکه مردم هشدارهای پلیس را برای مقابله با جرائم جدی بگیرند، افزود: شهروندان در صورت مشاهده مسائل و مشکلات اجتماعی می‌توانند با پلیس 110 تماس بگیرند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط