۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۲۲:۳۶:۴۲ فرهنگی

کیآستان گزارش می‌دهد؛

هنرمندان آستانه‌ای خواستار حمایت مالی مناسب از فعالیت‌های هنری

عدم‌حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از گروه‌های هنری آستانه‌اشرفیه عامل ایجاد نارضایتی شده است و هنرمندان انتظار دارند که حمایت مالی مناسب از آن‌ها انجام شود.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، هنر همواره مروج آداب، رسوم، دغدغه‌ها و رویدادهای روزانه مردم در هر جامعه بوده است و مردم هم پیوند عمیقی با هنر و هنرمندان دارند.

هرچند که همه مردم و مسئولان به اهمیت هنر و فعالیت‌های هنری واقف هستند اما آن‌گونه که شایسته هنرمندان است، به نیازهای آنان توجه نمی‌شود و گاهی برخی کمبودها موجب می‌شود تا نیازهای هنرمندان تأمین نشود.

با توجه به تأکید دولت مبنی بر انجام فعالیت‌های مختلف برای ایجاد نشاط در جامعه، هنر می‌تواند یکی از گزینه‌های عالی ایجاد نشاط در جامعه باشد چراکه هنر از دیرباز با زندگی مردم عجین شده است.

حمایت هنرمندان جامعه‌ای شاداب‌تر و هنرمندانی خلاق‌تر را می‌سازد و هنرمندان بدون دغدغه‌های مالی تنها به خلق آثار فاخر می‌پردازند.

نگاه سلیقه‌ای و جناحی به هنر دست هنرمند را برای فعالیت قفل و آثار به سمت تبلیغاتی شدن می‌رود.

شهرستان آستانه‌اشرفیه دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه هنری است که برای دستیابی به اهداف عالیه در هنر باید حمایت‌های مادی و معنوی لازم از هنرمندان این شهرستان انجام شود.

حمایت مالی از هنرمندان برای حضور در جشنواره‌های فرا استانی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که اهالی هنر از متولیان و به‌ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انتظار دارند؛ موضوعی که اخیراً موجب انتقاد و گلایه برخی از اهالی هنر شده است.

گروه هنری تی‌تی بدون هیچ‌گونه حمایتی از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در 6 ماه گذشته با 8 نمایش در 7 جشنواره کشوری و بین‌المللی درخشیده است

محمدرضا جعفری لفوت سرپرست گروه نمایشی تی‌تی که امسال جشنواره‌های فراوانی را با موفقیت سپری کرده است و فعال‌ترین گروه استان از این حیث به شمار می‌رود، در این خصوص گفت: ما در حالی به جشنواره‌ها اعزام‌شده‌ایم که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان به وظیفه ذاتی خود که حمایت از تولید آثار هنری و کمک به اعزام و حضور گروه‌های هنری در جشنواره‌های معتبر است عمل‌نکرده است.

محمدرضا جعفری لفوت بابیان اینکه در سال‌های گذشته گروه‌های نمایشی توسط اداره کل ارشاد حمایت مالی می‌شدند اما متأسفانه این اداره کل در چند سال اخیر هیچ کمک‌هزینه‌ای برای اعزام به جشنواره‌ها به گروه‌های هنری پرداخت نکرده است، افزود: همه می‌دانند مراحل ساخت تا اجرای یک نمایش در جشنواره هزینه‌های بسیاری دارد و هنرمندان گروه تی‌تی در 6 ماه گذشته، 8 نمایش را به 7 جشنواره کشوری و بین‌المللی برده‌اند اما اداره کل ارشاد استان هیچ کمک‌هزینه‌ای به ما پرداخت نکرده است.

میلاد حسین زاده کارگردان گروه هنری تی‌تی هم در گفت‌وگو با خبرنگار کیآستان بابیان اینکه تئاتر ما خیابانی است، بلیت‌فروشی انجام نمی‌شود و برای انجام فعالیت نیازمند حمایت ارشاد هستیم، گفت: علیرغم اینکه در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی موفق به کسب رتبه‌های برتر به نام استان گیلان شده‌ایم اما تاکنون هیچ کمکی از اداره کل ارشاد به گروه ما نشده است.

حالا با اعلام نتایج بازبینی آثار ارسال‌شده برای حضور در بخش خیابانی و محیطی شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت نام نمایش درها به روی چه کسی باز می‌شوند به نویسندگی محمدرضا جعفری لفوت و با کارگردانی میلاد حسین زاده از استان گیلان در میان 13 اثر نهایی از سوی دبیرخانه این جشنواره اعلام‌شده است

شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت به دبیری امیر نصیر بیگی باهمت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد فرهنگی روایت فتح آذرماه امسال در تهران برگزار می‌شود و هنرمندان گروه تئاتر تی‌تی بازهم برای حضور در این میدان و افتخارآفرینی مجدد برای دیارمان در این عرصه نیازمند نگاه ویژه و مسئولانه مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان هستند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط