۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۱۳:۱۴:۱۲ اجتماعی

برگزاری همایش پدافند غیر عامل جمعیت هلال احمر آستانه اشرفیه

همایش پدافند غیر عامل صبح امروز به همت جمعیت هلال احمر آستانه اشرفیه در سالن شهید خوش سیرت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، سیاوش غلامی معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان گیلان در این همایش با ابراز تأسف از عدم آمادگی خانواده‌های ایرانی در برابر حوادث و بلایا، از اجرای طرح «خادم» یا همان خانواده آماده مخاطرات به منظور آمادگی خانواده‌ها در هنگام بروز حوادث از سوی جمعیت هلال‌احمر در استان خبر داد.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان گیلان با اشاره به اینکه ایران جزء ۱۰ کشور نخست حادثه‌ خیز دنیا و گیلان پنجمین استان حادثه‌ خیز کشور است، گفت: متأسفانه میزان آمادگی مردم بر اساس آمار زیر ۱۰ درصد است و این در حالی است که کشورهای مدرن بیش از ۵۰ در صد و مردم کشورهایی مانند دانمارک و نروژ بالای ۸۰ درصد آماده مقابله با مخاطرات هستند.

بهزاد پرستش معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان نیز در این همایش به آمار بالای تلفات حوادث دنیا و آمار خیره کننده تلفات سوانح و حوادث کشور و استان در دهه های گذشته اشاره و گزارشی از وضعیت خانه های هلال در سطح استان ارائه کرد.

پرستش همچنین احداث و تجهیز خانه های هلال را از اقدامات مهم و مؤثر در حوزه پدافند غیرعامل برشمرد و به دهیاران توصیه کرد که با احداث خانه های هلال در روستا آسیب پذیری منطقه خود در حوادث و بلایا را به حداقل برسانند.

کمیل پرناک رییس جمعیت هلال‌احمر شهرستان آستانه‌ اشرفیه هم ضمن تقدیر از همکاری اداره های مختلف، برگزاری این همایش را یکی از برنامه‌های شاخص استانی برشمرد.

همایش پدافند غیر عامل به همت جمعیت هلال احمر و با همکاری بخشداری آستانه اشرفیه، بخشداری بندر کیاشهر و اداره آموزش و پرورش شهرستان آستانه اشرفیه برگزار شد.

محمدرضا(احد) شیرین کام

انتهای پیام/

 

پست های مرتبط