۱۳۹۷/۷/۷ - ۲۲:۴۵:۲۳ اجتماعی

آتش‌نشانی آستانه‌اشرفیه در یک سال گذشته 570 عملیات امداد و نجات انجام داده است

هم‌زمان با روز آتش‌نشانی و ایمنی مراسم تجلیل از آتش‌نشانان شهر آستانه‌اشرفیه برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، هم‌زمان با روز آتش‌نشانی و ایمنی، مراسم تجلیل از آتش‌نشانان شهر آستانه‌اشرفیه صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان در ایستگاه آتش‌نشانی این شهر برگزار شد.

بهزاد رسولیان مسئول واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستانه‌اشرفیه در ابتدای این مراسم بابیان اینکه آتش‌نشانی آستانه‌اشرفیه در یک سال گذشته 570 عملیات امداد و نجات و 35 کارگاه آموزشی برای دانش آموزان و کارمندان برگزار کرده است، گفت: واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی این شهر در یک سال گذشته برای اطفای حریق 83 واحد مسکونی، 49 واحد تجاری، 235 پوشش گیاهی، 12 واحد انباری، 17 خودرو و 6 کارخانه عملیات امداد و نجات انجام داده است.

مسئول واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستانه‌اشرفیه افزود: 62 عملیات امداد و نجات در تصادف‌ها، 35 مورد جمع‌آوری حیوانات موذی و ولگرد، 5 عملیات غریق نجات، 18 مورد بریدن انگشتر، 36 عملیات رهایی از آسانسور و 12 عملیات در حوادث غیرمترقبه ازجمله خدمات واحد آتش‌نشانی آستانه‌اشرفیه در یک سال گذشته است.

رحیم حیدری فرماندار آستانه‌اشرفیه هم در این مراسم بابیان اینکه شورای تأمین در تمام شهرها برای همه مسائل مربوط به امنیت، ایمنی و آسایش مردم فکر و برنامه‌ریزی می‌کند، گفت: آتش‌نشانی هم واحدی هم‌سطح شورای تأمین است و مردم از وجود آن احساس آرامش و ایمنی دارند.

فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه امروزه بحث وجود آتش‌نشانی به دلیل تراکم جمعیتی و ساختمان‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد، افزود: باید کمک کنیم تا زیرساخت‌های مناسب برای کمک‌رسانی سریع‌تر فراهم شود، بافت‌های فرسوده را احیا کنیم و تجهیزاتمان را به‌روزتر و بیشتر کنیم.

حیدری بابیان اینکه همه ما باید تلاش کنیم که مردم در آسایش و ایمنی باشند چراکه بزرگ‌ترین حافظان انقلاب و نظام همین مردم هستند، گفت: امیدوارم به برکت زحماتی که شما آتش‌نشانان برای ایمنی، آسایش و رفاه مردم می‌کشید خود و خانواده‌هایتان در سلامتی و ایمنی کامل به سر ببرید و آینده درخشانی داشته باشید.

ابراهیم نجفی رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه هم در این مراسم با اشاره به اینکه روز آتش‌نشان به مناسب شهادت جمعی از آتش‌نشانان هم‌وطن در حمله رژیم بعث عراق به پالایشگاه آبادان نام‌گذاری شده است، افزود: شغل آتش‌نشانی یک کار بسیار سخت و پراسترس است و اگر افراد بخواهند از بین چند شغل، شغل آتش‌نشانی را انتخاب کنند شاید کمتر کسی وارد این حرفه نفس‌گیر شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه قانون برای آتش‌نشانی وظایف مختلفی را پیش‌بینی کرده است و یکی از مهم‌ترین این وظایف بازرسی از اماکن عمومی به‌منظور ایجاد استانداردهای ایمنی است، گفت: در مرکز شهر، پاساژها و اماکن عمومی مهمی قرار دارد که مسائل استانداردسازی اطفای حریق در آن‌ها دیده نشده است و امیدوارم که برای جلوگیری از حوادث ناگوار بازدید و پیگیری برای ایجاد ایمنی موردنیاز، در دستور کار واحد آتش‌نشانی و این اماکن قرار گیرد.

نجفی با اشاره به اینکه قطعاً یک آتش‌نشان بایستی ازلحاظ بدنی ورزیده باشد تا در مواقع لزوم خدمات موردنیاز را بهتر ارائه کند، افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر آماده است تا تمام نیازهای این مجموعه را به‌منظور آمادگی جسمانی هر چه بیشتر آتش‌نشانان فراهم کند.

وی بابیان اینکه برای انجام مانور مشترک با همراه هلال‌احمر آمادگی داریم، گفت: بر اساس نیاز شهرستان و با توجه به افزایش جمعیت، ساخت ساختمان شماره 2 آتش‌نشانی آستانه‌اشرفیه هم در دستور کار شهرداری قرار گرفت و ان شاا... در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

حمیده اسلامی سرپرست شهرداری آستانه‌اشرفیه هم در این مراسم با اشاره به اینکه آتش‌نشانان در هر عملیاتی که انجام می‌دهند از جانشان مایه می‌گذارند، گفت: جایگاه آتش‌نشانان در کلام و صحبت نمی‌گنجد و این جان‌فشانی‌ها در مقابل حقوق ناچیزی که دریافت می‌کنند به‌هیچ‌عنوان قابل‌مقایسه نیست.

سرپرست شهرداری آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه خوشبختانه بااقتدار می‌توانم بگویم که واحد آتش‌نشانی شهرداری آستانه‌اشرفیه همیشه به‌روز بوده است و با همه نواقص امکاناتی در اسرع وقت به محل حریق می‌رسد، گفت: در ایام محرم امسال حریقی که دریکی از روستاهای لاهیجان اتفاق افتاده بود، به دلیل وجود ایستگاه گاز در محدوده حریق، همکاران ما حتی زودتر از آتش‌نشانی ایستگاه لاهیجان در محل حاضر شدند و به اطفای حریق پرداختند.

اسلامی با اشاره به اینکه همکاران آتش‌نشان گمنام هستند و خدمات آنان در لحظه درک نمی‌شود، افزود: از همه آن‌ها تشکر می‌کنم و ان شاا... بتوانیم به‌زودی امکانات درخور همکاران و شهروندان را در ایستگاه دوم آتش‌نشانی فراهم کنیم.

در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس از آتش‌نشانان واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستانه‌اشرفیه به‌پاس خدمات و ازخودگذشتگی‌های آنان تقدیر شد.

انتهای پیام/

پست های مرتبط