۱۳۹۷/۷/۵ - ۲۲:۱۴:۱۶ سیاسی

شهرداری آستانه‌اشرفیه بیش از 7 میلیارد تومان بدهی دارد

در نشست علنی شب گذشته اعضاء شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه علاوه بر اعلام رقم دقیق بدهی شهرداری، طرح بهسازی خیابان فردوسی و 6 طرح شهری دیگر بررسی شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، نشست علنی اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه شب گذشته با حضور اعضاء شورا، سرپرست شهرداری، رئیس پلیس راهور، رئیس اتاق اصناف آستانه‌اشرفیه، مشاور شرکت خزر بنیان درفک و جمعی از شهروندان در دفتر این شورا برگزار شد.

در ابتدای این نشست حمیده اسلامی سرپرست شهرداری آستانه‌اشرفیه گزارشی از طرح‌های در دست اجرا شهرداری و فعالیت واحدهای مختلف این نهاد در مدت‌زمان سرپرستی خود ارائه کرد و سپس فاطمه ذبیحی راد مسئول امور مالی شهرداری آستانه‌اشرفیه گزارشی از میزان دقیق بدهی‌های عمرانی و جاری شهرداری این شهر را در صحن شورا قرائت کرد.

بر اساس این گزارش عبدالرضا سلیمانی شهردار سابق این شهر با 5 میلیارد و 400 میلیون تومان سکان هدایت شهرداری را برعهده‌گرفته بود و در پایان مأموریت سلیمانی به‌عنوان شهردار، بدهی شهرداری آستانه‌اشرفیه به رقم 7 میلیارد و 683 هزار تومان رسیده است.

در ادامه این نشست چگونگی ساماندهی سد معبر شهری با حضور سرگرد محمود بیرانوند رئیس پلیس راهور و جلیل رئوف رئیس اتاق اصناف آستانه‌اشرفیه بررسی شد و پس از تبادل‌نظر میان اعضاء شورا و حاضران، مقرر شد شهرداری تا 15 روز آینده نسبت به شناسایی دست‌فروشان (با اولویت دست‌فروشان آستانه‌ای)، مکان مناسبی برای هدایت دست‌فروشان (در بازار روز شماره 1 و 2) تأمین کند.

رئیس پلیس راهور و رئیس اتاق اصناف شهرستان هم در این نشست برای همکاری با شهرداری اعلام آمادگی کردند و مقرر شد جمع‌آوری سد معبر با اولویت ساماندهی دست‌فروشان انجام شود و سد معبر انجام‌شده توسط واحدهای تجاری به‌صورت نقطه‌ای و پایلوت در یکی از خیابان‌های شهر اجرایی شود.

همچنین بر لزوم استقرار دست‌فروشان به‌عنوان جاذبه شهری در این نشست تأکید شد و پیشنهاد ایجاد شب بازار و جانمایی برای ماهی‌فروشان در بازار جلالیه شماره 2 در این نشست مطرح شد.

طرح رنگ‌آمیزی جدول، خط عابر پیاده و سرعت‌گیر سطح شهر بارنگ تک جزئی و دوجزئی (کیفیت رنگ) بررسی شد و اعضاء شورای اسلامی شهر موافقت کردند اگر شهرداری توان تأمین رنگ موردنیاز را دارد به‌صورت پرداخت دستمزد اجرا (بر اساس قیمت اتحادیه) طرح را به پیمانکار واگذار کند، در غیر این صورت شهرداری با پیمانکار واجد شرایط از طریق استعلام بهاء قرارداد عقد کند.

اعضاء شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه برای کنترل هزینه در بحث اجاره ماشین‌آلات، شهرداری را موظف کردند تا برای اجاره ماشین‌آلات به‌صورت پروژه‌ای از شورا مجوز دریافت کند و برای طرح تفکیک زباله از مبدأ با انتخاب پیمانکار از طریق مناقصه محدود موافقت کردند.

در پایان این نشست مشاور شرکت خزر بنیان درفک طرح تهیه‌شده نهایی برای اجرا در خیابان فردوسی را در صحن شورا برای حاضران در این نشست شرح داد

مشاور شرکت خزر بنیان درفک بابیان اینکه بر اساس این طرح در سمت چپ خیابان فردوسی (سمت اداره بهزیستی) هیچ‌کدام از تیرهای برق‌ و درختان جابه‌جا نمی‌شوند و تنها قسمتی از جدول و کانیو بر اساس خط پروژه تغییر می‌کند، گفت: در سمت مقابل هم (سمت شرکت توزیع برق)، از ابتدای این خیابان تا مقابل وانت‌بار رضانیا، تیرهای برق‌ و درختان جابه‌جا نمی‌شوند و برای اجرای طرح در ادامه مسیر با توجه به اجرای جدول و کانیو و به‌منظور جلوگیری از هزینه مجدد، تیرهای برق و 8 اصله درخت (در صورت موافقت کمیسیون فضای سبز و مراجع ذی‌صلاح) جابه‌جا می‌شوند.

در پایان این نشست مقرر شد مشاور این طرح تا هفته آینده طرح نهایی و تری دی طرح را به شهرداری آستانه‌اشرفیه تحویل دهد و تصویر چگونگی اجرای این طرح در ابتدای خیابان فردوسی در معرض دید عموم قرار داده شود.

انتهای پیام/

پست های مرتبط