۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۱۰:۰۲:۲۹ اجتماعی

۷۵۸ کیلوگرم فرآورده دامی غیرمجاز در آستانه اشرفیه معدوم شد

۷۵۸ کیلوگرم فرآورده دامی غیرمجاز در آستانه اشرفیه معدوم شد


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، سید علی قائمی رئیس شبکه دامپزشکی آستانه اشرفیه با اشاره به کشف،ضبط و معدوم سازی ۷۵۸ کیلوگرم فرآورده دامی غیرمجاز در این شهرستان گفت: در این رابطه شش متهم به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: شبکه داپزشکی شهرستان آستانه اشرفیه برای برخورداری مردم از امنیت غذایی و سبد غذایی سالم تمام تلاش خود را در طول سال و در فواصل مختلف انجام می دهد.

رئیس شبکه دامپزشکی آستانه اشرفیه گفت: ۱۲ هزار و ۷۰۱ نوبت واکسیناسیون به منظور پیشگیری از بیماری های واگیردار و غیر واگیر در سطح شهرستان انجام شده است.

قائمی افزود: از بیش از یک هزار و ۳۸۰ مورد از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی آستانه‌اشرفیه بازرسی به عمل آمده است.

وی به نظارت بر کشتار سه میلیون و ۲۸۵ هزار و ۶۸۰ قطعه مرغ در کشتارگاه کیسم این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این نظارت ها سه هزار و ۷۴۱ قطعه مرغ به دلیل مغایرت با موازین بهداشتی ضبط و معدوم شد.

رئیس شبکه دامپزشکی آستانه اشرفیه افزود: در طول این ایام شبکه دامپزشکی شهرستان آستانه اشرفیه بر تولید ۱۰ میلیون و ۳۲۸ هزار و  ۹۳۳ قطعه جوجه در کارخانه‌های جوجه‌کشی و  تولید شش میلیون و ۵۵۳ هزار و ۳۲۰ قطعه تخم‌مرغ هم نظارت کرده اند.

سید علی قائمی با اشاره به بازدیدهای سرزده و نمونه‌ برداری و انجام آزمایش‌های میکروبی و شیمیایی از تولید فرآورده‌های شیری شهرستان، افزود: بر ۳۱۳ هزارتُن شیر، بیش از یک ‌میلیون و ۱۷۴ هزار جوجه ریزی به‌ عنوان پرورش نیمچه گوشتی در مرغداری‌های شهرستان توسط کارشناسان شبکه دامپزشکی آستانه اشرفیه نظارت صورت گرفته است.

وی گفت: نظارت بر بسته‌بندی بیش از پنج تُن مرغ و چهار تُن گوشت قرمز در کارگاه بسته‌بندی، ۳۷۹ هزار و ۵۰۰ قطعه مرغ بدون آنتی‌بیوتیک از هشت واحد تولیدی مرغ، نمونه‌برداری از واحدهای پرورشی و انجام آزمایش FPT  ، نظارت بر تولید ۱۴۲ تُن خوراک دام و طیور و صدور و تمدید ۲۲ فقره کد رهگیری برای خودروهای حمل در شش  ماهه نخست امسال از دیگر فعالیت‌های این اداره است.

رئیس شبکه داپزشکی آستانه اشرفیه به برگزاری کلاس های آموزشی هم در سطح شهرستان اشاره کرد و تصریح کرد: ۲۱ کلاس آموزشی با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی برای ۴۷۳ نفر دامدار برگزار شده است.
انتهای پیام/

 

پست های مرتبط