۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۲۰:۵۴:۵۰ اجتماعی

گزارش کیآستان از عاشورای حسینی در آستانه‌اشرفیه

مراسم سوگواری روز عاشورا با شرکت پرشور عاشقان اهل‌بیت (ع) در شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، هم‌زمان با سراسر کشور مراسم سوگواری روز عاشورا با شرکت پرشور عاشقان اهل‌بیت (ع) در حرم مطهر سید جلال‌الدین اشرف (ع) آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

سوگواران حسینی و دوستداران اهل‌بیت (ع) از سراسر استان امروز با دسته‌های عزاداری و حضور در شهر آستانه‌اشرفیه در سوگ شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایشان بر سر و سینه زدند و سپس نماز ظهر را به یاد نماز ظهر عاشورای کربلا در حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) و مسجد جامع این شهر برپا کردند.

پس از نماز ظهر، آیین سنتی مذهبی آتش زدن خیمه‌های اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش برگزار شد.

در این آیین مذهبی که وقایع روز عاشورا و اسارت خاندان اهل‌بیت (ع) در آن شبیه‌سازی شد، گوشه‌هایی از رنج‌ها و مصیبت‌های فرزندان امام حسین (ع) بعد از شهادت سالار شهیدان و 72 تن از یاران باوفایش به نمایش گذاشته شد و سپس شبه خیمه‌های اهل‌بیت (ع) در میان نوحه‌خوانی و عزاداری مردم سوگوار به دست یزیدیان به آتش کشیده شد.

در پایان این مراسم، سوگواران حسینی و دوستداران اهل‌بیت (ع) درحالی‌که نوای وای حسین (ع) کشته شد را طنین‌انداز کرده بودند، با حلقه زدن به دور خیمه‌های در حال سوختن در غم شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش عزاداری کردند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط