۱۳۹۷/۶/۱۹ - ۱۳:۲۸:۵۴ اجتماعی

بررسی 5 طرح شهری در کمیسیون بودجه و عمران شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه

با ساماندهی کسبه اطراف حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) فاز دوم طرح سنگ‌فرش اطراف حرم و احداث ساختمان سرویس بهداشتی اجرایی می‌شود.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، نشست کمیسیون بودجه و عمران شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه عصر روز گذشته با حضور اعضاء و مشاوران شورا، حمیده اسلامی سرپرست شهرداری، حسین داداشی رئیس هیئت امناء حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در دفتر شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

در ابتدای این نشست طرح تخریب سرویس بهداشتی قدیمی ضلع جنوبی حرم، احداث سرویس بهداشتی دوطبقه با حاشیه تجاری در همان مکان و ساماندهی مغازه‌های ضلع جنوبی حرم مطهر مطرح شد و اعضای شورای اسلامی شهر به هیئت امناء حرم و اداره اوقاف و امور خیریه پیشنهاد کردند تا با ساماندهی کسبه اطراف حرم در پارکینگ حرم در این طرح مشارکت کنند.

در این نشست حسین داداشی رئیس هیئت امناء حرم سلطان سید جلال‌الدین با اجرای این طرح و ساماندهی کسبه اطراف سرویس بهداشتی در پارکینگ حرم موافقت کرد و با اخذ موافقت از اعضاء دیگر هیئت امناء حرم مطهر، طرح ساماندهی کسبه اطراف حرم، تخریب ساختمان قدیمی سرویس بهداشتی و عملیات اجرایی ساختمان جدید سرویس بهداشتی دوطبقه با حاشیه تجاری به‌زودی اجرایی می‌شود.

اجرای فاز دوم سنگ‌فرش اطراف حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) هم در این نشست مطرح و مقرر شد تا پس از تخریب ساختمان قدیمی و احداث ساختمان جدید سرویس بهداشتی، فاز دوم طرح سنگ‌فرش اطراف حرم مطهر در دستور کار شهرداری آستانه‌اشرفیه قرار گیرد.

در ادامه این نشست نسیم رضاپور پیمانکار سالن همایش طبقه چهارم ساختمان شهرداری در خصوص مراحل اجرایی طرح سالن همایش توضیحاتی ارائه کرد و اعضاء شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه از مشاور طرح درخواست کردند تا نقشه اجرایی برای تقویت سازه این سالن را در نشست آینده کمیسیون بودجه و عمران ارائه کند.

همچنین در این نشست مقرر شد تا مشاور شرکت خزر بنیان درفک با کسب اطلاعات موردنیاز از شهرداری آستانه‌اشرفیه در اسرع وقت طرح اجرایی و نقشه تری دی ادامه عملیات بهسازی خیابان فردوسی را ارائه کند.

در پایان این نشست هم موضوع واگذاری احداث مجتمع تجاری از طریق فراخوان عمومی به‌صورت پیمانکاری یا مشارکت در ساخت مطرح شد.

گفتنی است شهرداری آستانه‌اشرفیه موافقت اولیه احداث مجتمع تجاری در زمین جنب ساختمان شهرداری را به‌شرط تأمین پارکینگ مجتمع از کمیسیون ماده 5 اخذ کرده است.

انتهای پیام/

پست های مرتبط