۱۳۹۷/۶/۱۶ - ۱۲:۱۴:۴۴ فرهنگی

اجرای نمایش قبیله غافل در آستانه‌اشرفیه

تازه‌ترین اثر نمایشی امین جمالی در گلزار شهدای آستانه‌اشرفیه اجرا می‌شود.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، سرهنگ حسن حبیبی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آستانه‌اشرفیه در نشست خبری نمایش قبیله غافل بابیان اینکه هنر، زبان رسایی برای همه موضوعات تاریخی و ملی و مذهبی است و که می‌تواند حوادث عظیم را تبیین و تشریح کند، گفت: هنری ایدئال است که بتواند مبانی و معارف دینی را در بین انسان‌ها منتشر و آن‌ها را جاودانه و در اذهان ماندگار کند.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه امروز مهم‌ترین وظیفه هنرمندان جامعه تبلیغ و تبیین مبانی دینی و اسلامی است، افزود: به مناسبت فرارسیدن ماه محرم‌الحرام کانون بسیج هنرمندان آستانه‌اشرفیه نمایش قبیله غافل را با موضوعات سیره زندگی معصومین و رویدادهای انقلاب اسلامی در شب‌های 18، 19 و 20 شهریور بعد از نماز مغرب و عشاء در صحن گلزار شهدای آستانه‌اشرفیه اجرا می‌کند.

امین جمالی کارگردان و نویسنده نمایش قبیله غافل هم بابیان اینکه این نمایش با حضور بسیجیان، هنرمندان، هیئت‌های مذهبی و با پشتیبانی سپاه ناحیه شهرستان آستانه‌اشرفیه اجرا می‌شود، گفت: نمایش قبیله غافل در قالب 12 پرده، با حضور 250 بازیگر و عوامل اجرایی به موضوع توطئه و بی‌بصیرتی خواص از صدر اسلام تا پس از انقلاب می‌پردازد.

دو نمایش عقیله‌العرب و قافله عاشقی از آثار این کارگردان و نویسنده آستانه‌ای است که در سال‌های گذشته با استقبال خوب مردم مواجه شده بود.

انتهای پیام/

پست های مرتبط