۱۳۹۷/۶/۱۳ - ۲۲:۱۰:۱۴ سیاسی

آیت‌الله فلاحتی در آستانه‌اشرفیه:

آنانی که این انقلاب را به رهبری حضرت امام(ره) به وجود آوردند باید تا آخر عمر جان‌فشانی کنند

همایش 2 سالانه مسئولان هیأت رزمندگان اسلام استان گیلان در شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در گیلان در همایش دوسالانه مسئولان هیأت رزمندگان گیلان که امروز به میزبانی هیأت رزمندگان اسلام آستانه‌اشرفیه در این شهرستان برگزار شد، بابیان اینکه همه باید شاکر نعمت‌های انقلاب باشیم و هنوز نتوانسته‌ایم حق این انقلاب را با همه عظمت‌هایی که دارد، ادا کنیم، گفت: متأسفانه بعضی از کسانی که در جریان‌ها، حوادث و بحران‌هایی که برای انقلاب پیش‌آمده حضور داشتند امروز نه‌تنها ثناگوی انقلاب نیستند بلکه با بعضی از موضع‌گیری‌هایشان به انقلاب آسیب می‌رسانند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه این انقلاب بزرگ‌ترین نعمت الهی برای دنیای بشر و به‌ویژه برای مسلمانان و خاصه برای ما شیعیان است، افزود: چراکه این انقلاب همه بسترهای لازم را برای عرضه دین و خودسازی برای ما فراهم کرده است و امروز هیچ مشکلی در عرضه دین و عرصه خودسازی نداریم.

آیت‌الله فلاحتی بابیان اینکه در نشستی رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر ما می‌گوییم خام فروشی نکنید، اگر ما می‌گوییم در برنامه‌ریزی‌های کلان کشوری عمق نگر و آینده‌نگر باشید، برای این است که یک عده از افراد برایشان فرقی نمی‌کند سرنوشت این مملکت چه شود، گفت: عده‌ای فقط فکر این هستند که دنیای امروزشان آباد باشد ولی آنانی که این انقلاب را به رهبری حضرت امام(ره) به وجود آوردند باید تا آخر عمر جان‌فشانی کنند اگرچه ریزش‌های فروانی می‌بینیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برای وقتی‌که از مردم می‌گیریم باید روز قیامت پاسخگو باشیم، افزود: مداح، خطیب و سخنرانان باید برای خدا، بامطالعه، سنجیده، مستند، کوتاه، به‌دوراز احساسات، بدون معرکه‌گیری و با متون برگرفته از دین سخنرانی و مداحی کنند.

سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان هم در این همایش بابیان اینکه تمام شهدایی که بر مزارشان حاضر می‌شویم داستان‌هایی دارند که هرکدام از این داستان‌ها می‌تواند نسلی را متحول کنند، گفت: نباید فراموش کنیم که رفقای آن شهدا هستیم و مأموریتی داریم و باید آن اخلاق جبهه و سنگر را در زندگی اجتماعی خودمان ترویج دهیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه کاری که خدا قبول کند گزارش کار محسوب می‌شود، افزود: باید کار را فقط برای خدا و آن‌هم خالصانه انجام دهیم و از ملامت این‌وآن نترسیم و برای کاری که در راه خدا است نگران هیچ‌ مسئله‌ای نباشیم.

سردار عبدالله پور بابیان اینکه عاقبت‌به‌خیر شدن بسیار مهم و سخت است، گفت: علما می‌گویند زبیر تنها یاری بود که می‌دانست حضرت فاطمه زهرا (س) کجا دفن شده است و با امام علی (ع) در دفن حضرت زهرا (س) کمک کرد، ولی همین زبیری که می‌داند محل دفن فاطمه زهرا (س) کجاست، چون از ولایت فاصله گرفت و به دنبال مال دنیا رفت، عاقبت‌به‌خیر نشد.

وی با اشاره به اینکه باید حواسمان را جمع کنیم چراکه اگر هزاران کار هم انجام دهیم دیگر به این مقام نمی‌رسیم که از اسرار اهل‌بیت باخبر شویم، افزود: اگر به دنبال ولایت نباشیم و درگیر مال دنیا، فتنه و زندگی باشیم عاقبت‌به‌خیر نمی‌شویم.

اسماعیل غفوری رئیس هیئت رزمندگان آستانه‌اشرفیه هم در این مراسم بابیان اینکه تمام تلاش هیئت رزمندگان شهرستان این است که مراسم در همه مناسبت‌ها به بهترین شکل برگزار شود، گفت: باهمت و تلاش همه دوستان تا به امروز این امر در همه مناسبت‌ها محقق شده است

رئیس هیئت رزمندگان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اجتماع عظیم مردم آستانه‌اشرفیه در اربعین حسینی در این شهرستان، افزود: درگذشته هیچ مراسمی به این مناسبت در شهرستان برگزار نمی‌شد اما باهمت هیئت رزمندگان در هفت سال اخیر این مراسم باعظمت و شکوه خاصی در شهرستان برگزار می‌شود.

هشتمین همایش 2 سالانه هیأت رزمندگان گیلان با ارائه گزارش جمعی از مدیران هیئت رزمندگان استان به پایان رسید.

انتهای پیام/

پست های مرتبط