۱۳۹۷/۶/۱ - ۱۵:۲۲:۴۸ فرهنگی

فتح جشنواره خرمشهر به دست هنرمندان آستانه‌ای

مراسم اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر با درخشش هنرمندان آستانه‌ای برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، مراسم اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر شب گذشته در محل مجتمع فرهنگی هنری خلیج‌فارس این شهر به کار خود پایان داد.

هیئت‌داوران بخش خیابانی بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر آراء خود را در بخش‌های مختلف جشنواره به شرح ذیل اعلام کردند:

1- طراحی فضا و صحنه

برگزیده طراحی فضا و صحنه: هیئت‌داوران با اهداء دیپلم افتخار و جایزه نقدی مشترک به مبلغ 1 میلیون تومان از محمدرضا پورعلی و میلاد حسین زاده طراحان فضا و صحنه‌ی نمایش گم تقدیر کرد.

تقدیر طراحی فضا و صحنه: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 500 هزار تومان از بهنام کاوه طراح فضا و صحنه‌ی نمایش هیچ‌کس از آبادان تقدیر کرد.

2- طرح و ایده:

جایزه رتبه اول طرح و ایده: هیئت‌داوران دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 1 میلیون تومان را به محمدرضا جعفری لفوت برای طرح و ایده نمایش گم از آستانه‌اشرفیه تقدیم کرد.

جایزه رتبه دوم طرح و ایده: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 800 هزار تومان از عادل کروشاوی برای طرح و ایده نمایش نوبت کیه؟ از خرمشهر تقدیر کرد.

جایزه رتبه سوم طرح و ایده: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 500 هزار تومان از پژمان شاهوردی برای طرح و ایده نمایش چند ماهی عاشق از بروجرد تقدیر کرد.

3- کارگردانی:

جایزه رتبه اول کارگردانی: هیئت‌داوران با اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی 1 میلیون و 500 هزارتومانی از پژمان شاهوردی برای کارگردانی نمایش چند ماهی عاشق از بروجرد تقدیر کرد.

جایزه رتبه دوم کارگردانی: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی 1 میلیون تومانی از میلاد حسین زاده برای کارگردانی نمایش گم از آستانه‌اشرفیه تقدیر کرد.

جایزه رتبه سوم کارگردانی: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 800 هزارتومانی از حیدر رضایی برای کارگردانی نمایش زندگی در یک اتاق از تهران تقدیر کرد.

4- موسیقی

برگزیده آهنگسازی: هیئت‌داوران از احمد جعفری و علی حاتمی آهنگسازان نمایش کلونی نشینان از بوشهر، با اهداء دیپلم افتخار و جایزه نقدی مشترک 1 میلیون تومانی تقدیر کرد.

تقدیر آهنگسازی: هیئت‌داوران از احمد صمیمی از کرج آهنگساز نمایش یه لحظه، با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی 500 هزارتومانی تقدیر کرد.

احمد الفتی و مجید رهبری با موسیقی نمایش گم از آستانه‌اشرفیه در این بخش کاندیدای کسب عنوان موسیقی برگزیده بودند.

5- بازیگری مرد

رتبه اول بازیگری مشترک: هیئت‌داوران دیپلم افتخار بازیگری و جایزه نقدی 1 میلیون تومانی را به مهدی ضیائیان پور بازیگر نمایش یه لحظه از کرج اهدا کرد.

رتبه دوم بازیگری مشترک: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی 700 هزارتومانی از مالک آبسالان برای بازی در نمایش کلونی نشینان از بوشهر و احمد صمیمی برای بازی در نمایش یه لحظه از کرج تقدیر کرد.

رتبه سوم بازیگری مشترک: هیئت‌داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی 500 هزارتومانی از مصطفی کولیوند برای بازی در نمایش عاشقانه‌های جنگ از دهلران و بهنام کاوه برای بازی در نمایش هیچ‌کس از آبادان تقدیر کرد.

امید کفشدار جلالی، محمدرضا پورعلی، میلاد حسین زاده با بازی در نمایش گم از آستانه‌اشرفیه در این بخش کاندیدای کسب عنوان برترین بازیگر مرد بودند.

هیئت‌داوران با اهداء دیپلم افتخار، نمایش‌های برگزیده بخش خیابانی این دوره از جشنواره را به شرح ذیل معرفی کرد:

1- میلاد حسین زاده برای کارگردانی نمایش گم از آستانه‌اشرفیه

2- پژمان شاهوردی برای کارگردانی نمایش چند ماهی عاشق از بروجرد

میلاد حسین زاده کارگردان تئاتر گم (گمنام) با اشاره به اینکه این نمایش قصه شهدای گمنام را به شیوه‌ دیگری روایت می‌کند، گفت: این داستان با گم‌شدن نمایشنامه چند جوان آغاز می‌شود و تصمیم می‌گیرند که همین اتفاق را به‌صورت نمایش اجرا کنند، اما درنهایت به گم‌شدن دکل نفتی، پول‌های بیت‌المال و آثار باستانی که میراث یک ملت است ادامه می یابد و درنهایت به این نتیجه می‌رسند که اگر گم‌شده‌های اصلی را نادیده نمی‌گرفتیم حال‌وروز بهتری داشتیم.

کارگردان تئاتر گم بابیان اینکه این نمایش 3 بازیگر اصلی و 2 موزیسین دارد که با بازیگران اصلی دیالوگ برقرار می‌کنند و از اعضاء اصلی نمایش هستند، افزود: برای اولین بار در جشنواره فتح خرمشهر شرکت کردیم و عوامل جشنواره آن‌قدر خوب و مستمر با ما در ارتباط بودند که استرس کار به صفر رسید.

حسین زاده در پایان با اشاره به اینکه متأسفانه تمام جشنواره‌ها بودجه مشخصی دارند که هیچ‌گاه تغییر نکرده است اما هزینه سفر ما همواره دو تا سه برابر شده است، گفت: به نظرم مسئولان باید به حال این مقوله مهم که اجرا و آثار را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد تدابیر اساسی و کارگشا بیاندیشند.

در بیست و یکمین دوره جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر بیش از 170 هنرمند از استان‌های گیلان، خوزستان، اصفهان، تهران، البرز، فارس، بوشهر، لرستان، ایلام و خراسان شمالی با 10 اثر نمایشی در بخش صحنه و 10 اثر نمایشی در بخش خیابانی و 2 اثر نمایش خیابانی در بخش جنبی این جشنواره که از 27 مردادماه در خرمشهر آغازشده بود حضور داشتند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط