۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۸:۵۶:۱۸ سیاسی

تذکر محمدحسین قربانی به محمدجواد ظریف

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر: از تضییع حقوق ملت ایران در دریای خزر جلوگیری کنید و همه مسائل پشت پرده را برای مردم شفاف بگویید.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز مجلس در تذکری خطاب به وزیر امور خارجه بابیان اینکه مردم نسبت به ‌حق حاکمیت ایران حساس هستند، گفت: از تضییع حقوق ملت ایران در دریای خزر جلوگیری کنید و همه مسائل پشت پرده را برای مردم شفاف بگویید.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به تذکرات نمایندگان در خصوص معاهده دریای خزر انتظار می‌رود با شفافیت، تمام بحث‌های حقوقی دریای خزر برای افکار عمومی بیان شود و جلوی شایعه‌های انتشاریافته در روزهای گذشته گرفته شود، افزود: مردم محرم نظام و کشور هستند و باید تمام مسائل پشت پرده معاهده دریای خزر به‌صورت شفاف به مردم گفته شود.

محمدحسین قربانی در تذکر به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه بابیان اینکه شما مسئول تیم مذاکرات برجام هستید و امروز اروپا در حال وقت‌کشی است و اقدام عملی از سوی اروپایی‌ها به چشم نمی‌خورد، گفت: اگر اروپا به هزینه‌های خود در ایران می‌اندیشد، باید هزینه‌های آن را پرداخت کند.

وی در تذکر شفاهی خود افزود: در شرایط حساس و دشوار کنونی، دولت باید از تمام ظرفیت نخبگان کشور برای مشورت استفاده کند که البته سازمان برنامه‌وبودجه نشستی را با تعدادی از اقتصاددانان کشور برگزار کرد و این امر باید در تمام زمینه‌ها تسریع شود.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: شما شعار می‌دهید که گیلان را می‌شناسید، اما چگونه است که در مشکلات کنونی، از طرفی دستور منع صادرات چای را صادر می‌کنید و از سوی دیگر واردات چای را در اختیار دو شخص قرار می‌دهید؟!

قربانی در پایان با طرح این سؤال که چه تفاوتی میان کشاورزان چای‌کار و برنج‌کار گیلان با کشاورزان گندم‌کار وجود دارد؟ افزود: مافیای چای در وزارت صنعت، معدن و تجارت سایه افکنده است و دولت نتوانسته برای صنعت چای برنامه استراتژیک تهیه کند و پول کشاورزان را به‌موقع پرداخت کند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط