۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۱۵:۳۸:۰۵ اجتماعی

برگزاری سومین جشنواره روز ملی دریای کاسپین در بندر کیاشهر

با نگاهی اعتراضی به زباله‌های رهاشده در طبیعت و به خطر افتادن نسل فُک خزری جشنواره روز ملی دریای کاسپین در ساحل بندر کیاشهر برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، سومین جشنواره روز دریای کاسپین با همکاری و مشارکت اداره پارک ملی بوجاق، شهرداری و شورای اسلامی بندر کیاشهر، موسسه پیشگامان محیط‌زیست کیاشهر و انجمن رفتگران طبیعت، با نگاهی اعتراضی به زباله‌های رهاشده در طبیعت و به خطر افتادن نسل فُک خزری در بندر کیاشهر برگزار شد.

در این جشنواره که با استقبال پرشور شهروندان و مسافران همراه بود مسابقه ساخت مجسمه‌های شنی، نقاشی، طناب‌کشی و پرواز بادبادک‌ها برگزار شد و حاضران ضمن کسب اطلاعاتی در خصوص اهمیت دریای کاسپین و گونه‌های جانوری آن، طومار محیط‌زیستی این جشنواره را امضاء کردند.

در پایان این جشنواره به نفرات برتر رقابت‌ها هدایایی به‌رسم یادبود اهدا شد.

همچنین به مناسبت روز دریای کاسپین دوچرخه‌سواران هیئت دوچرخه‌سواری شهرستان آستانه‌اشرفیه مسافت 20 کیلومتری پارک ساحلی آستانه‌اشرفیه تا پل چوبی بندر کیاشهر را رکاب زدند.

روز دریای کاسپین یک مناسبت بین‌المللی است که کشورهای حاشیه این دریا در سال 1382 کنوانسیون منطقه‌ای حفاظت از محیط‌زیست دریای کاسپین موسوم به کنوانسیون تهران را امضاء کردند و از تاریخ 21 مردادماه 1385 برابر با 12 آگوست 2006 میلادی لازم‌الاجرا شدن این معاهده نامه را به‌عنوان یک واقعه مهم زیست‌محیطی جشن می‌گیرند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط