۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۱۳:۲۸:۵۴ اجتماعی

افتتاح 2 طرح عام‌المنفعه در بندر کیاشهر

2 طرح عام‌المنفعه در بخش‌های پزشکی و ‌ورزشی در دستک و سالکده افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، ساختمان جدیدالاحداث پایگاه اورژانس 115 دستک و ایستگاه ورزشی سلامت سالکده با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شد.

پایگاه اورژانس 115 دستک با حضور مجتبی سیف قائم‌مقام اورژانس کشور، حسن نوری ساری معاونت فنی و عملیات اورژانس کشور، محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر، رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه و جمعی از مسئولان در زمین اهدایی مردم منطقه به مساحت 430 مترمربع و احداث ساختمانی بااعتبار 200 میلیون تومانی در زیربنای 180 مترمربع به همت دانشگاه علوم پزشکی گیلان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

پایگاه اورژانس 115 دستک پنجاه و پنجمین ایستگاه اورژانس گیلان است که مجهز به یک دستگاه آمبولانس و 4 پرسنل فوریت‌های پزشکی، به‌صورت 12 ساعته از 8 صبح تا 8 شب به دستک و 20 روستای هم‌جوار خدمات‌رسانی می‌کند.

مجتبی سیف قائم‌مقام اورژانس کشور در حاشیه بازدید از این پایگاه اورژانس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری کیآستان بابیان اینکه کاهش زمان رسیدن به فرد نیازمند برای ارائه خدمات پزشکی از اولویت‌های کاری اورژانس است، گفت: برای تحقق این امر قطعاً سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایی موردنیاز است و در بررسی اولیه از این پایگاه اورژانس، تجهیز اتوماسیون، بی‌سیم و دیس پچ از اولویت‌های موردنیاز ارزیابی و در طرح‌های اولویت‌دار قرار گرفت تا ان شاا... قبل از پایان سال پایگاه اورژانس دستک به این تجهیزات مجهز شود.

قائم‌مقام اورژانس کشور با اشاره به واگذاری 10 پایگاه اورژانس استان به بخش خصوص، افزود: پایگاه اورژانس دستک به‌زودی با واگذاری به بخش خصوص به‌صورت 24 ساعته فعالیت می‌کنند.

همچنین ایستگاه ورزشی سلامت روستای سالکده از توابع بخش بندر کیاشهر هم با تجهیز ست‌های ورزشی به‌صورت مشارکتی بااعتبار 10 میلیون تومانی در این روستا به بهره‌برداری رسید.

محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در این مراسم با اشاره به اینکه به‌زودی 11 زمین مینی‌فوتبال چمن مصنوعی بااعتبار 15 میلیارد تومانی در روستاهای شهرستان احداث می‌شود، گفت: قطعاً یکی از این زمین‌های مینی‌فوتبال در روستای سالکده بخش بندر کیاشهر احداث می‌شود.

در پایان این مراسم از چند دختر قهرمان رشته ورزشی کاراته اهل روستای سالکده با اهدای جوایزی تقدیر شد.

انتهای پیام/

پست های مرتبط