۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۲۰:۳۸:۳۱ سیاسی

در واکنش به انتشار خبر عدم امضاء در طرح سؤال از رئیس‌جمهور

محمدحسین قربانی: مقام معظم رهبری فرمودند که سؤال از رئیس‌جمهور و حتی تغییر تیم اقتصادی دولت به نفع کشور نیست.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، نشست شورای اداری شهرستان آستانه‌اشرفیه صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در این نشست در واکنش به انتشار خبر عدم امضاء وی در طرح سؤال از رئیس‌جمهور بابیان اینکه بحث سؤال از وزرا، استیضاح وزرا و حتی سؤال از رئیس‌جمهور از ابزارهای مدیریتی کشور و از اختیارات مجلس شورای اسلامی است، گفت: در سال گذشته استیضاح 4 وزیر در دستور کار مجلس  قرار داشت که با توضیح وزرا، مجلس قانع شد و اخیراً استیضاح 3 وزیر در دستور کار است و این کار از اختیارات مجلس و نمایندگان مردم است و بنده هم خواستار استیضاح یکی از وزرا هستم.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر با اشاره به اینکه نقدها و ایرادها و حرف‌هایی در خصوص عملکرد وزرا داریم و ابزار مدیریتی مجلس برای کنترل دولت همین طرح کارها است، افزود: اما امروز تعدادی از دوستان ما طرح سؤال از رئیس‌جمهور را در دستور کار مجلس قرار داده‌اند و بنده اعلام می‌کنم در این شرایط سؤال از رئیس‌جمهور نه به نفع کشور، نه به نفع مجلس و نه به نفع دولت است.

قربانی بابیان اینکه با قاطعیت هم اعلام می‌کنم سؤال از رئیس‌جمهور را امضا نکردم، گفت: شاید در دولت گذشته و در مجلس نهم اولین کسی بودم که سؤال از دولت قبل را امضا کردم و برای آن کار به‌دوراز هرگونه مسائل سیاسی، استدلال و منطق داشتم و در این شرایط باور دارم سؤال از رئیس‌جمهور اگر با استدلال هم است باید خارج از چارچوب مسائل سیاسی باشد.

وی با اشاره به اینکه در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان فرمودند که سؤال از رئیس‌جمهور و حتی تغییر تیم اقتصادی دولت به نفع کشور نیست کما اینکه مجلس شاید 2 تا 3 بیانیه داد که باید تیم اقتصادی دولت تغییر کند و شاید بنده هم از امضاکنندگان این طرح بودم، افزود: به‌هرحال می‌خواستم نظرم را در خصوص طرح سؤال از رئیس‌جمهور از همین تریبون رسانه‌ها به افکار عمومی اعلام کنم و انتظار دارم همه در فضای سیاسی و مدیریتی با شفافیت با مردم صحبت کنند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص اختلاف‌های موجود بین اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه و مسائل طرح سؤال از شهردار این شهر، بابیان اینکه  انتظار دارم و تذکر می‌دهم همه در چارچوب قانون حرکت کنیم، گفت: چند جوان با حضور در دفتر بحث اختلاف و مشکلات شورا را مدنظر قراردادند و گفتند اگر بحث سؤال از شهردار باشد ما شهر را به چالش می‌کشیم، گفتم: این چه حرفی است؟ چه کسانی هستند که افکار عمومی را تشویش می‌کنند؟!

قربانی با اشاره به اینکه علی‌رغم اینکه از کارهای شهردار حمایت می‌کنم و کارهای خوبی انجام شد، افزود: به‌هرحال همان‌طوری که گله کردم در مجلس نباید سؤال از رئیس‌جمهور انجام می‌شد، اما طرح سؤال حق نمایندگان است و اجازه دهید دوستان شورا هم اگر حرفی دارند به‌دوراز چالش و جنجال با افکار عمومی بزنند.

وی بابیان اینکه ما برای این شهر غصه‌ها خوردیم و هزینه‌ها پرداختیم تا آرامش به پا شد و اجازه ندادیم مثل سال‌های دور مردم ما و شهرستان هزینه بپردازد به جد مخالف تنش‌های این‌چنینی در شهرستان هستم و به دنبال این بازی‌ها هم نیستیم، گفت: من از شورای تأمین و فرماندار می‌خواهم جلوی هرکسی که عامل تنش در شهر هست را بگیرند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه من حتی از شهردار خواستم با دوستان شورای شهر نشست غیرعلنی برگزار کند یا اگر می‌خواهد خودم درخواست برگزاری نشست غیرعلنی کنم، افزود: اجازه دهید کارها مسیر قانونی خود را سپری کند و ما اجازه نمی‌دهیم هرکسی جو شهر را دچار تنش کند.

لازم به ذکر است؛ روز گذشته اسامی 80 نماینده مجلس که طرح سؤال از رئیس‌جمهور را در 5 محور افزایش نرخ ارزهای خارجی و کاهش ارزش پول ملی، رکود اقتصادی، عدم کاهش نرخ بیکاری، عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق و استمرار تحریم‌های بانکی امضا کرده بودند در کانال فضای مجازی پایگاه خبری کیآستان قرارگرفته بود که در میان این 80 نماینده، نام محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر دیده نمی‌شد.

انتهای پیام/

پست های مرتبط