۱۳۹۷/۵/۱ - ۲۰:۲۰:۴۶ اجتماعی

برداشت اولین خوشه‌های برنج در شهرستان آستانه‌اشرفیه

اولین خوشه‌های طلایی برنج از نوع هاشمی در بندر کیاشهر برداشت شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر 23 هزار و 570 هکتار اراضی شالیزاری دارد، گفت: الحمدالله امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته و انجام عملیات لایروبی انهار، سر دهنه سازی‌ها و تعمیرات پمپاژها در فصل پاییز و زمستان همه زمین‌های شالیزاری شهرستان به زیر کشت برنج رفتند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه الحمدالله امروز شاهد اولین برداشت محصول برنج در این شهرستان هستیم، افزود: امسال در هزار و 200 هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان یکپارچه‌سازی انجام شد و با یکپارچه‌سازی انجام‌شده در سال‌های گذشته، مجموع زمین‌های شالیزاری یکپارچه‌سازی شده در این شهرستان به 7 هزار 400 هکتار رسید.

حیدری بابیان اینکه امسال هم یکپارچه‌سازی 5 هزار هکتار دیگر از اراضی شهرستان موردمطالعه قرارگرفته است، گفت: با توجه به مشکل کم‌آبی در سطح کشور امیدوارم با انجام یکپارچه‌سازی اراضی شالیزاری هر چه بیشتر از هدر رفت آب جلوگیری شود.

حمیدرضا سلیمانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه هم بابیان اینکه اولین برداشت برنج امسال در زمینی به مساحت 4 هزار مترمربع به‌صورت مکانیزه آغازشده است، گفت: این برداشت در مزرعه ابراهیم اجدادی یکی از کشاورزان منطقه کوی امام بندر کیاشهر انجام می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه اولین برداشت محصول برنج امسال در این شهرستان از نوع هاشمی است، افزود: پیش‌بینی می‌شود که امسال حدود 60 درصد از اراضی زیر کشت برنج این شهرستان به‌صورت مکانیزه برداشت شود.

سلیمانی با اشاره به اینکه سالانه به‌طور متوسط از هر هکتار اراضی زیر کشت برنج این شهرستان چهار هزار و 440 کیلوگرم شلتوک به دست می‌آید که از این میزان 2 هزار 670 کیلوگرم به برنج سفید تبدیل می‌شود، افزود: بیش از 40 هزار بهره‌بردار در شهرستان آستانه‌اشرفیه درزمینهٔ محصول برنج فعال هستند.

وی در پایان بابیان اینکه برداشت مکانیزه برنج در اراضی این شهرستان امسال توسط 630 دستگاه ماشین دروگر انجام می‌شود، گفت: برنج یکی از محصولات مهم کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه است که همواره نقش مؤثری در رونق اقتصادی منطقه دارد.

انتهای پیام/

پست های مرتبط