۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۸:۳۵:۰۴ اجتماعی

صادق پردل رئیس اداره تأمین اجتماعی آستانه‌اشرفیه:

اداره تأمین اجتماعی آستانه‌اشرفیه به 35 هزار بیمه‌شده و بیش از 2 هزار بازنشسته خدمات ارائه می‌کند

هم‌زمان با 25 تیرماه روز تأمین اجتماعی جمعی از کارکنان اداره تأمین اجتماعی آستانه‌اشرفیه با امام‌جمعه این شهر دیدار و گفتگو کردند.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، صادق پردل رئیس اداره تأمین اجتماعی آستانه‌اشرفیه در این دیدار که در دفتر امام‌جمعه این شهر برگزار شد، بابیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی به‌عنوان بزرگ‌ترین، اصلی‌ترین و گسترده‌ترین نهاد بیمه اجتماعی کشور اولین خریدار سلامت و دومین تولیدکننده درمان، بیشترین ارتباطات با بدنه جمعیتی کشور را به خود اختصاص داده است و این گستردگی ارتباطات، سازمان تأمین اجتماعی را به یکی از پرحجم‌ترین سازمان‌های با گردش مالی بالا تبدیل کرده است، گفت: بر اساس قانون، این سازمان یک‌نهاد عمومی غیردولتی است که بخش عمده منابع مالی را از محل اخذ حق بیمه‌ها با مشارکت بیمه‌شده و کارفرما تأمین می‌کند و متکی به منابع دولتی نیست

رئیس اداره تأمین اجتماعی آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه دارایی و سرمایه‌های این سازمان متعلق به اقشار تحت پوشش در نسل‌های متوالی است و نمی‌تواند قابل ادغام به هیچ‌یک از سازمان‌ها و موسسه‌های دولتی و غیردولتی باشد، افزود: تأمین اجتماعی به‌مثابه ابزار توزیع مجدد درآمدها بستر و زمینه‌ساز توسعه و برقراری عدالت تلقی می‌شود و از محورهای آن است که از آن به‌عنوان الگویی متوازن برای بالندگی و شکوفایی جامعه یاد می‌کنند و امنیت دهنده محیط کار و ضامن آرامش نیروهای مولد کشور و خانواده آنان محسوب می‌شود.

پردل بابیان اینکه اداره تأمین اجتماعی آستانه‌اشرفیه با داشتن 22 نفر کارمند به 35 هزار بیمه‌شده اصلی و تبعی و 2 هزار و 300 بازنشسته خدمات ارائه می‌کند، گفت: ۲ هزار کارگاه در آستانه‌اشرفیه مشغول فعالیت هستند که در سال 96 بالغ‌بر 3 هزار مورد بازرسی از کارگاه‌های تحت پوشش، کارگران ساختمانی و سایر بیمه‌ها انجام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه کارگاه‌های تحت پوشش اداره تأمین اجتماعی آستانه‌اشرفیه تا پایان سال 96 بالغ‌بر 7 میلیارد تومان به سازمان بدهکار هستند، افزود: الحمدالله از دوران بخشودگی جرائم که تا ۱۰ تیرماه ادامه داشت استقبال بسیار خوبی شد و در میان 28 شعبه تأمین اجتماعی گیلان، شعبه آستانه‌اشرفیه در بخشودگی جرائم از حیث وصول نقدی و تعداد اقساط، موفق به کسب رتبه سوم شد.

رئیس اداره تأمین اجتماعی آستانه‌اشرفیه مهم‌ترین اقدام تأمین اجتماعی شعبه آستانه‌اشرفیه در سال‌های اخیر را احداث درمانگاه و ساختمان اداری این شهر دانست و گفت: طرح احداث ساختمان اداری و درمانگاه تأمین اجتماعی شعبه آستانه‌اشرفیه بر روی زمینی به مساحت هزار و 70 مترمربع و زیربنای 3 هزار و 665 مترمربع در 4 طبقه (2 طبقه درمانی و 2 طبقه اداری) شامل بخش‌های آزمایشگاه، دندان‌پزشکی، پزشک عمومی، اورژانس، پزشک متخصص، داروخانه و بخش اداری از 21 آذرماه سال 95 با قراردادی بالغ‌بر 9 میلیارد تومان آغاز شد و در حال حاضر احداث این ساختمان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ان شاا... در دهه مبارک فجر امسال افتتاح می‌شود.

پردل در پایان با اشاره به اینکه بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی بدون پرداخت ریالی می‌توانند با دفترچه بیمه از خدمات این مرکز بهره‌مند شوند، افزود: جا دارد از زحمات و همکاری مسئولان شهرستان علی‌الخصوص پی گیری محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر تقدیر و تشکر کنم چراکه اگر پی گیری وی نبود شاید این طرح تنها در حد احداث ساختمان اداری باقی می‌ماند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی امام‌جمعه شهرستان آستانه‌اشرفیه هم در این دیدار ضمن تبریک روز تأمین اجتماعی و خدا قوت به کارکنان این سازمان، بابیان اینکه پوشش بیمه‌ای من تأمین اجتماعی و جزو نیروهای تحت پوشش این سازمان از ناحیه مرکز خدمات حوزه با حداقل حقوق و دستمزد است، گفت: از اینکه خدمات فراگیری سازمان شما به میلیون‌ها نفر از هم‌وطنان ما در سطح کشور انجام می‌دهد بدون تعارف قدرشناس و ممنون شما هستیم و امیدوارم خدمات شما بیش‌ازپیش مفید، مؤثر و ان شاا... عامل برکت و آرامش مردم در آینده باشد.

امام‌جمعه شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه واژه تأمین که در عنوان بیمه شما به‌کاررفته است به معنی ایجاد امنیت است و این اتفاقاً به دلایل مختلفی برای جامعه ما مهم است، افزود: به نظر می‌آید به علل مختلف دست‌خوش نگرانی و اضطراب و تشویش هستیم و به‌شدت نیازمندیم تا از راه‌های گوناگون این احساس آرامش را در مردم به وجود بیاوریم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ساجدی بابیان اینکه شاید یکی از نکات مهم فرمایشات مقام معظم رهبری که در دیدار روز گذشته با هیئت‌وزیران و رئیس‌جمهور فرمودند که مسئولان کاری کنند که مردم احساس آرامش داشته باشند، همین مسئله باشد، گفت: تغییرات اقتصادی که ظرف چند ماه اخیر به وجود آمد، بااینکه معیشت معمولی مردم را خیلی تحت تأثیر قرار نداد، اما جو سنگین روانی آن مردم را اذیت کرد و این احساس عدم آرامش حتی در کسانی که در کار معاملات و زندگی‌شان با آثار گرانی دلار و طلا مواجه نبودند هم وجود داشت.

وی در پایان با اشاره به اینکه همچنان که اخذ امتیازات و حقوق قانونی سازمان ممکن است یک امر منطقی باشد، افزود: در طرف مقابل باید احساس وظیفه و اقدام برای ادای تعهدات و تکالیفی که در برابر مردم داریم را هم فراموش نکنیم و هر چه بیشتر بتوانیم احساس رضایت و آرامش مردم را فراهم کنیم در پیشرفت و موفقیت کارسازمانی هم اثرگذار است.

در پایان این نشست کارکنان اداره تأمین اجتماعی شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه با حضور صادق پردل رئیس اداره تأمین اجتماعی این شهر آرامش ویژه‌ای در شعبه آستانه‌اشرفیه حکم‌فرما است، از وی برای آرامش، صبر و متانت در برابر کارکنان و شهروندان تقدیر و تشکر کردند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط