۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۷:۰۶:۴۰ اجتماعی

از دیوار مرگ تا خانه و کاشانه

در نشست علنی شب گذشته اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه چه گذشت؟


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، نشست علنی اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه شب گذشته با حضور هر 5 عضو شورا، شهردار و جمعی از شهروندان در سالن نشست‌های شورای اسلامی شهر برگزار شد.

در ابتدای این نشست جمعی از اهالی منطقه کورکاء با حضور در دفتر شورای اسلامی شهر با اعضای شورا و شهردار آستانه‌اشرفیه دیدار کردند و به بیان مشکلات و کاستی‌های محل زندگی خود پرداختند.

آسفالت و لوله‌گذاری فاضلاب شهری در برخی از کوچه‌ها، ساماندهی میدان ورودی شهر، کمبود پاکبان و سطل‌های جمع‌آوری زباله، احداث سرویس بهداشتی و نمازخانه و زمان‌بر شدن اجرای طرح تعریض خیابان حدفاصل میدان شهید حسندوخت تا دانشگاه پیام نور آستانه‌اشرفیه از مهم‌ترین نکات و خواسته‌های شهروندان منطقه کورکاء در دیدار شب گذشته با اعضا شورای اسلامی شهر و شهردار بود.

اعضای شورای اسلامی شهر در این دیدار صمیمانه با اهالی منطقه کورکاء ضمن ابراز خرسندی از حضور اهالی و پیگیری آنان برای مشکلات، منطقه کورکاء را پیشانی و ویترین شهر آستانه‌اشرفیه خواندند و لوله‌گذاری و آسفالت کوچه‌های منطقه کورکاء را ازجمله برنامه‌های امسال شورای اسلامی شهر و شهرداری عنوان کردند.

در ادامه عبدالرضا سلیمانی شهردار آستانه‌اشرفیه هم در خصوص اجرای طرح تعریض خیابان حدفاصل میدان شهید حسندوخت تا دانشگاه پیام نور آستانه‌اشرفیه، بابیان اینکه عدم تحویل به‌موقع لوله‌های دفع آب‌های سطحی، زمان‌بر شدن صدور مجوز حمل شن و شرایط جوی نامناسب برای اجرای طرح از اساسی‌ترین مشکلات تأخیر در اتمام این طرح است، گفت: به‌زودی مراحل تحویل لوله‌های دفع آب‌های سطحی و صدور مجوز حمل شن انجام می‌شود و اتمام طرح تعریض این مسیر از برنامه‌های امسال شهرداری آستانه‌اشرفیه است.

شهردار آستانه‌اشرفیه در این نشست همچنین از ساماندهی، نصب برج نور و ایجاد پارک میدان در میدان ورودی شهر آستانه‌اشرفیه خبر داد و گفت: با ایجاد پارک میدان در میدان ورودی شهر، ضمن ساماندهی به وضعیت فعلی این میدان و ایجاد فضایی مناسب برای جذب مسافران در ورودی شهر آستانه‌اشرفیه، هنرمندان صنایع‌دستی منطقه کورکاء هم می‌توانند از غرفه‌های طرح پارک میدان برای ارائه محصولات خود بهره‌مند شوند.

اعضای شورای اسلامی شهر در پایان این دیدار از اهالی منطقه کورکاء خواستند تا با جانمایی و معرفی زمینی مناسب برای ساخت نمازخانه و سرویس بهداشتی، اقدام‌های لازم برای تملک و ساخت نمازخانه و سرویس بهداشتی منطقه کورکاء در دستور کار شورای اسلامی شهر و شهرداری قرار گیرد.

در پایان آخرین نشست علنی خردادماه شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه، دو طرح ایجاد فضای بازی‌های ساحلی برای کودکان و دیوار مرگ (حرکات نمایشی با موتورسیکلت) برای فصل تابستان در پارک ساحلی توسط بخش خصوصی، واگذاری دو کیوسک خانه و کاشانه (راهنمای اسکان مسافران) از طریق مزایده عمومی و مجوز آسفالت کوچه‌های سطح شهر تا سقف 1 میلیارد تومان به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر رسید.

انتهای پیام/

پست های مرتبط