۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۰۱:۴۰:۰۱ سیاسی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیق عربانی:

آیت‌الله امینیان برای امام و انقلاب سنگ تمام گذاشت

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیق عربانی با اشاره به سجایای اخلاقی عضو فقید خبرگان رهبری گفت: ایشان بسیار خوش‌اخلاق بودند و یکی از ویژگی‌های بارز آیت‌الله امینیان ثبات شخصیت ایشان بود.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین یوسف صدیق عربانی در مراسم سومین سالگرد آیت‌الله محمدعلی امینیان که در مسجد جامع آستانه‌اشرفیه برگزار شد، گفت: آشنایی من با آیت‌الله امینیان به‌پیش از انقلاب و در حوزه علمیه قم بود که ما همواره نسبت به گیلانی بودن ایشان افتخار می‌کردیم.

وی با اشاره به سجایای اخلاقی عضو فقید خبرگان رهبری، افزود: ایشان بسیار خوش‌اخلاق بودند، یکی از ویژگی‌های بارز آیت‌الله امینیان ثبات شخصیت ایشان بود و در حوزه همان‌طور بود که وقتی به دانشگاه می‌آمد.

استاد حوزه و دانشگاه از آیت‌الله امینیان به‌عنوان یار دیرین امام و رهبری یادکرد و افزود: آیت‌الله امنیان چون دل به انقلاب بسته بود و امامش را دوست داشت برای امام و انقلاب سنگ تمام می‌گذاشت.

عربانی با اشاره به شهادت محمدتقی امنیان فرزند امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه گفت: داغ فرزند بسیار سخت است و آیت‌الله امینیان پس از شهادت فرزند رشیدش که از امیدهای حوزه به شمار می‌رفت ذره‌ای از مواضع انقلابی خود کوتاه نیامد.

به گزارش پایگاه خبری کیآستان، آیت‌الله محمدعلی امینیان عضو فقید خبرگان رهبری در گیلان و امام‌جمعه فقید آستانه‌اشرفیه در 20 خرداد سال 1394 به دلیل کهولت سن به ملکوت اعلی یوست، آرامگاه وی در حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف آستانه‌اشرفیه قرار دارد.

انتهای پیام/

پست های مرتبط