۱۳۹۶/۸/۵ - ۱۸:۰۰:۲۵ اجتماعی

انتخابات شورای هیئت های مذهبی بدون معرفی اعضاء جدید این شورا به پایان رسید

پنجمین دوره انتخابات شورای هیئت های مذهبی شهرستان آستانه اشرفیه همزمان با سراسر کشور صبح امروز در کانون بسیج شهر آستانه اشرفیه برگزار شد اما اعضاء این شورا معرفی نشدند.


حجت الاسلام کریم عاشوری رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستانه اشرفیه در گفتگو با پایگاه خبری کیآستان، با بیان اینکه 42  هیئت مذهبی برای ساماندهی و انسجام هیئت های مذهبی در سامانه طوبی ثبت نام کرده اند و کد 10 رقمی دریافت کرده اند، گفت: طبق قانون فقط اعضاء هیئت های ساماندهی شده در سامانه طوبی می توانستند در انتخابات امروز کاندیدا شده و تعرفه رای دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات امروز حسین داداشی، محمد مقتدر شعار، سید باقر عیسی دوست، علی رستگار، علی ابراهیم دوست و کاظم فخر موسوی به ترتیب با کسب 34، 29، 25، 22، 18 و 17 رای، حائز بیشترین آرا شدند، افزود: نفراتی که در رای گیری امروز انتخاب شده اند، ممکن است در لیست نهایی اعضاء شورای هیئت های مذهبی قرار نگیرند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آستانه اشرفیه گفت: به دلیل اینکه تاریخ انتخابات پیش تر 12 آبان ماه اعلام شده بود و با دستور ستاد مرکزی سازمان تبلیغات جلوتر از زمان اعلام شده، صبح امروز برگزار شد فرصتی برای بررسی صلاحیت ها نبود و باید با بررسی صلاحیت نفرات جدید و حتی اعضاء پیشین شورای هیئت های مذهبی که ممکن است تخلفاتی هم داشته باشند، اعضاء جدید این شورا معرفی شوند.

حجت الاسلام عاشوری با بیان اینکه در صورتی که صلاحیت برخی از نفرات احراز نشود، نفرات بعدی جایگزین این افراد می شوند، گفت: گزارش هایی از تخلف برخی از نفرات به دست مان رسیده است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آستانه اشرفیه گفت: نتیجه این انتخابات متعاقبا با حفظ آبروی افراد و بدون اعلام عمومی به اعضاء اعلام می شود.

انتهای پیام/

همراه ما باشید در پایگاه خبری کیآستان با آخرین تحولات در آستانه اشرفیه، کیاشهر، دهستان ها و روستاهای شهرستان

پست های مرتبط