۱۳۹۷/۲/۲۸ - ۲۲:۳۰:۴۱ اجتماعی

اعضاء شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه:

شهردار هیچ طرحی برای عملیات بهسازی خیابان فردوسی ارائه نکرده است

تنها با اجرای طرح بهسازی خیابان فردوسی بر اساس طرح تفضیلی، حفظ عرض پیاده‌رو موجود و حفظ درختان موافقت شده است


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، شهردار آستانه‌اشرفیه بدون ارائه هیچ طرح اجرایی به تخریب پیاده‌رو و قطع درختان خیابان فردوسی پرداخته است

عصر روز چهارشنبه برای تهیه گزارش با حضور در این خیابان شاهد قطع چندین اصله درخت بودیم و پس از ثبت تصویری این اقدام‌های شهرداری به سراغ عبدالرضا سلیمانی شهردار آستانه‌اشرفیه که در این خیابان حضور داشت رفتیم که حضور ما در این خیابان به مذاق عبدالرضا سلیمانی شهردار آستانه‌اشرفیه خوش نیامد و بابیان اینکه در مورد خیابان فردوسی پاسخگو نخواهم بود، حاضر به گفتگو در خصوص جزییات و نحوی اجرای این طرح نشد.

برای اطلاع از جزییات اجرای طرح بهسازی خیابان فردوسی به گفتگو با ابراهیم نجفی رئیس کمیسیون عمران و بودجه شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه و نرجس محمددوست نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر پرداختیم؛

ابراهیم نجفی رئیس کمیسیون عمران و بودجه شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه در خصوص طرح بهسازی خیابان فردوسی بابیان اینکه در نشست 28 اسفندماه 96، شورای اسلامی شهر طرح بهسازی خیابان فردوسی با مبلغ 944 میلیون تومان تصویب شد، گفت: در این نشست مقرر شد شهرداری نقشه مشخصات اجرایی شامل نوع پالت و عرض پیاده‌رو، کد ارتفاعی نصب جدول و کانیو، آسفالت محور، تأمین روشنایی، متره و برآورد دقیق مالی عملیات اجرایی و 3D طرح را ظرف مدت 20 روز برای اخذ تصمیم نهایی به شورا ارائه کند.

رئیس کمیسیون عمران و بودجه شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه شهرداری فاز اول این طرح شامل متره و برآورد مالی اجرای جدول و کانیو را در نامه 3 اردیبهشت 97 به شورا ارائه کرد و پس از طرح موضوع در نشست شورا برای بررسی به کمیسیون عمران ارجاع شد، افزود: کمیسیون عمران و بودجه شورا پس از نشست‌های مستمر با مشاوران، نظر پیشنهادی خود را به شورا ارسال کرد و در 24 اردیبهشت‌ماه با اجرای طرح بر اساس طرح تفضیلی و حفظ پیاده‌رو موجود و حفظ درختان مسیر و واگذاری اجرای طرح به شرکت عاتکه نوحی با برآورد 180 میلیون و 381 هزار و 668 تومان بر اساس فهرست بهاء ابنیه سال 97 به‌صورت ترک تشریفات موافقت شد.

نجفی همچنین در خصوص اجرای دیواره وزنی در طرفین حشمت رود حدفاصل فرمانداری تا میدان معین بابیان اینکه طرح فوق با پیشنهاد نرجس محمددوست رئیس کمیسیون فرهنگی در شورا مطرح و مقرر شد شهرداری برآورد نقشه مشخصات اجرایی طرح را برای اخذ تصمیم به شورای اسلامی شهر ارائه کند، گفت: پس از ارائه طرح به شورای اسلامی شهر و دریافت نظرات مشاوران شورا، در نشست 2 اردیبهشت‌ماه 97 شورای اسلامی شهر واگذاری عملیات اجرایی با برآورد مبلغ 273 میلیون و 774 هزار و 857 تومان بر اساس فهرست‌بهای سال 97 با 3 درصد پلوس به شرکت آذر دشت موافقت کرد و عملیات اجرایی این طرح پس از اتمام فصل آبیاری مزارع آغاز می‌شود.

نجفی در پایان با اشاره به اینکه هیچ طرح 3D برای اجرا در خیابان فردوسی توسط شهردار به شورای اسلامی شهر ارائه نشده است، افزود: شهردار برای اجرای پارکینگ کنار خیابان در نقاطی از خیابان فردوسی که درخت وجود ندارد قرار شد که طرح ارائه کند که البته تا این لحظه هیچ طرحی از طرف شهردار ارائه نشده است.

نرجس محمددوست نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر هم بابیان اینکه هیچ طرحی برای عملیات بهسازی خیابان فردوسی ارائه نشده است، گفت: زمانی که بحث تعریض خیابان توسط شهرداری مطرح شد اعضا شورا اعلام کردند تا شهردار طرح 3D ارائه نکند با اجرای آن موافقت نمی‌کنند

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به اینکه بعدها طرح بهسازی به‌عنوان جایگزین طرح تعریض پیشنهاد شد و اعضای شورای اسلامی شهر تنها با کلیت بهسازی پیاده‌رو موافقت کردند، افزود: قرار نبود طرح پارکینگ ماشین در لابه‌لای درختان اجرا شود و شهردار می‌بایست با عقب‌تر قرار دادن جدول تنها در مقابل ساختمان بهزیستی رمپ‌های مخصوص پارک معلولین ایجاد کند.

محمددوست در پایان بابیان اینکه خواستار ارائه شفافیت در طرح اجرایی و به تصویب رسیدن طرح اجرایی در شورای اسلامی شهر هستم، گفت: تا روز شنبه تکلیف چگونگی اجرای این طرح مشخص می‌شود.

چند نکته ؛ اینکه شهردار هیچ طرح اجرایی برای این خیابان ارائه نکرده است و اینکه در هر نقطه از این خیابان به‌دلخواه و لحظه‌ای اعمال‌نظر کند به‌هیچ‌وجه توجیه‌پذیر نیست! اگر این کار برای رضایت و رفاه مردم شهر انجام می‌شود چرا نباید هیچ پلانی قبل از اجرا در معرض دید اعضاء شورای اسلامی شهر که نمایندگان مردم ناظر بر عملکرد شهردار هستند، قرار بگیرد؟

اعضا شورای اسلامی شهر بر حفظ درختان خیابان تأکید دارند و شهردار نظرات آنان را با قطع حدود 30 درخت در عمل نادیده گرفته است، این عمل چه چیزی جز خودمحور بودن شهردار را اثبات می‌کند و اساساً در این شرایط داشتن شورای شهر چه مزیتی برای شهر دارد؟

این طرح نزدیک به یک میلیارد تومان برای شهر هزینه‌بردار است هزینه‌ای که مستقیماً از شهروندان آستانه‌ای دریافت می‌شود سؤال اینجاست که آیا اولویت شهری آستانه‌اشرفیه در حال حاضر بهسازی خیابان فردوسی است؟ آیا در نقاط دیگر شهر طرح‌های نیمه‌کاره وجود ندارد؟

شهرداری آستانه‌اشرفیه که درگذشته اقدام به قطع درختان و کوچک کردن پیاده‌رو خیابان امام کرده بود، بدون اتمام بهسازی سنگ‌فرش خیابان امام حدفاصل درمانگاه امام موسی کاظم (ع) تا نبش خیابان فردوسی به سراغ اجرای طرح بهسازی خیابان فردوسی رفته است.

اینکه تصمیمات شورای شهر در خصوص این طرح هنوز به امضای اعضا نرسیده و به‌صورت مکتوب به دست شهردار نرسیده است اما شهردار بدون در دست داشتن مکتوب مصوبه اقدام به تخریب پیاده‌رو این خیابان کرده است، چه چیزی را اثبات می‌کند؟

و نکته قابل‌تأمل آخر این است که اعضای شورای اسلامی شهر باکلیت اجرای طرحی موافقت کرده‌اند که هنوز هیچ طرح 3D برای اجرای آن وجود ندارد.

به نظر می‌رسد چون شهردار پس از ابقا مجدد در 8 ماه گذشته هیچ کار عمرانی در شهر انجام نداده است به دنبال این است که هر طور و به هر شکلی که شده طرحی که در دید عموم جلوه داشته باشد را اجرا کند و این تخریب پیاده‌رو خیابان فردوسی به‌خوبی خود را نشان می‌دهد وگرنه بر کسی پوشیده نیست که طرح‌های خیابان 35 متری، کمربندی جسیدان، پل شهید بهمنیار، نیمه‌تمام ماندن بهسازی پیاده‌رو بخشی از خیابان امام و ده‌ها طرح دیگر که طرح‌های بااهمیت بیشتر و کاربردی‌تر از تعویض سنگ‌فرش پیاده‌رو یک خیابان است باید در اولویت کارهای عمرانی شهر قرار گیرد.

پایگاه خبری کیآستان برای روشن‌تر شدن ابعاد مختلف اجرای این طرح به پیگیری خود ادامه می‌دهد، منتظر گزارش‌های بعدی باشید...

انتهای پیام/

پست های مرتبط